Russell: De Vries to měl těžší než já při své premiéře za Mercedes v roce 2020

Nyck de Vries čelil před svým prvním závodem formule 1 v Monze větší výzvě než George Russell, když musel v roce 2020 zaskočit u Mercedesu, myslí si britský pilot.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Russell: De Vries to měl těžší než já při své premiéře za Mercedes v roce 2020 | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Během minulého víkendu, kdy se na Monze jela Velká cena Itálie, musel pro zánět slepého střeva odstoupit Alexander Albon. Před sobotním tréninkem jej u Williamsu nahradil de Vries, kterého tak čekal premiérový závod ve F1.

Ačkoliv se o tom, že ve zbytku víkendu nahradí Albona, dozvěděl de Vries jen krátce před třetím tréninkem, dokázal postoupit do druhé části kvalifikace a senzačním devátým místem v závodě vyrovnat nejlepší výsledek Williamsu v letošní sezóně.

Situace ze závodu v Monze by se dala přirovnat k Velké ceně Sachíru 2020, kdy se Lewis Hamilton nemohl závodu zúčastnit kvůli pozitivnímu testu na covid-19, zastoupil jej Russell, který závodil za Williams, kvalifikoval se na druhé místo a v závodě mířil za vítězstvím, o které jej ale připravil defekt pneumatiky.

De Vries byl však podle Russella vzhledem k menšímu množství zkušeností a skutečnosti, že ještě v pátek během volného tréninku jezdil s Astonem Martin, v těžší pozici.

„Upřímně, myslím, že to pro něj bylo náročnější než pro mě, protože já byl v té době jezdcem na plný úvazek,“ řekl Russell.

„On navíc musel přesednout z Astonu Martin, se kterým jel v pátek, do Williamsu. Je to jiné auto, jiný způsob sezení.

„Vzpomínám si, když jsem testoval s Mercedesem a Force Indií, a zároveň jsem závodil ve F2, trvalo pár kol, než jsem si zvykl na jiné reakce těch vozů. Není co víc k tomu říct. Bodovat při debutu za Williams je bezpochyby výjimečné.“

Svým výkonem si šampion formule 2 z roku 2019 a mistr světa formule E ze sezóny 2020-21 řekl o místo ve startovním poli formule 1.

Kromě Williamsu by mohl de Vries zamířit také do Alpinu, se kterým bude příští týden testovat na Hungaroringu. Podle zpráv projevil o Nizozemce zájem také Helmut Marko, který by jej mohl posadit do týmu AlphaTauri.

„Není pochyb o tom, že si zaslouží místo ve formuli 1. Takový je sport. Je tu 20 pilotů, a ne každý dostane příležitost. Teď ale určitě prokázal vše, co musel,“ řekl Russell, který s de Vriesem závodil v juniorských kategoriích.

Další článek: Szafnauer vypadal kvůli Piastrimu hloupě, řekl Brown

Témata článku: , , , , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00