Russell chce před začátkem sezóny ještě testovat „cokoliv, co má čtyři kola“

Pilot Williamsu George Russell doufá, že bude mít ještě před začátkem odložené letošní sezóny formule 1 příležitost usednout do závodního vozu a odjet pár kol.
Russell chce před začátkem sezóny ještě testovat „cokoliv, co má čtyři kola“

Formule 1 by se po přestávce způsobené pandemií koronaviru měla vrátit na začátku července dvěma závody v Rakousku. To je více než čtyři měsíce poté, co piloti vystoupili z letošních vozů po skončení zimních předsezónních testů, které se konaly v únoru a na začátku března v Barceloně.

Vynucenou přestávku Russell vyplňuje závoděním ve virtuálních závodech. Spolu s dalšími mladými piloty Charlesem Leclercem, Landem Norrissem, Alexem Albonem a dalšími závodí v oficiální Virtual GP sérii.

Stejně jako ostatní se ale již těší, až znovu usedne do reálného monopostu. Uvítal by však, kdyby měl možnost ještě předtím odjet pár testovacích kol.

„To je něco, co se opravdu budu snažit udělat. Myslím, že první příležitost, kterou reálně dostanu, budou motokáry. Jakmile budu moct, budu jezdit na motokáře. Chci se ale pokusit usednout do vozu formule 1 předtím, než se vrátíme k závodění,“ řekl Russell pro Sky Sports F1.

„Musíme počkat, jestli to bude ve Williamsu nebo v Mercedesu, jen odjet pár kol. Mohlo by to ale být i v monopostu formule 3 nebo formule 2. Myslím, že cokoliv, co má čtyři kola a může to jet po závodní trati, bude lepší než nic.“

Dlouhá závodní přestávka představuje pro piloty psychickou výzvu

Dlouhá závodní přestávka představuje pro piloty psychickou výzvu

Kromě závodů na počítači věnuje Russell čas také fyzické přípravě. Podle 22letého Brita ale po psychické i fyzické stránce nic jízdu v monopostu F1 nenahradí.

„Na rozdíl od jiných sportů nemůžeme mít na své zahradě závodní okruh formule 1. Nejsme jako fotbalisté, kteří mohou jít, kopat a absolvovat svůj trénink, je to velmi obtížné,“ říká.

„V posilovně, kterou tu mám, dělám vše, co se dá. Na kardio buď běhám nebo jezdím na rotopedu. A trénuji také z mentálního hlediska, učím se žonglovat nebo se snažím něčím zaměstnat svou mysl. Nedávno jsem investoval do kvalitnějšího simulátoru a dalšího vybavení a začal jsem to dělat ne jen pro zábavu, ale využívám to i k tréninku. Myslím, že to má k realitě nejblíže a musím zůstat připravený, až se vrátíme.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: F1 zvažuje v prvních závodech vyzkoušet odlišný formát víkendu, Mercedes je jako jediný proti

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10