Russell: Časy v trénincích mohou být zavádějící

Mladý Brit dnes dvěma prvními místy uchvátil motoristický svět. Časy v trénincích však podle Russella nelze brát příliš vážně.
Foto: Getty Images / James Bearne
Russell: Časy v trénincích mohou být zavádějící | Foto: Getty Images / James Bearne

George Russell (1./1.)

Dvaadvacetiletý Angličan tento víkend zaskakuje za nemocného Lewise Hamiltona. A zatím si vede báječně, v prvním i druhém tréninku na GP Sachíru obsadil první místo.

„Myslím si, že dnešní časy jsou trochu matoucí a nevypovídají o skutečném rozložení sil. Myslím, že druhý trénink v mém podání nebyl příliš povedený. Hlavně s větším množstvím paliva jsem se docela trápil.

Mám před sebou ještě spoustu práce, necítím se ve voze úplně pohodlně. Je potřeba udělat pár vylepšení v nastavení. Myslím, že zítra to bude o něčem jiném.

To, že jsem dnes byl první, ještě neznamená, že to tak bude i zítra. Verstappen je extrémně rychlý v dlouhých stintech. Valtteri byl nejrychlejší v druhém tréninku, ale o svůj nejlepší čas přišel.

Ale uvidíme. Budeme se zlepšovat,“ věří Russell.

Valtteri Bottas (4./11.)

Finskému pilotovi se dnes příliš nedařilo. Ve druhém tréninku sice zajel nejrychlejší čas, nicméně kvůli vyjetí z trati v osmé zatáčce přišel o svůj nejlepší čas a byl klasifikován na konečném 11. místě.

„Byl to pro mě docela obtížný den. V prvním tréninku jsem si poničil podlahu, když jsem najel na obrubník v osmé zatáčce. Docela velký kus se mi odlomil.

Zbytek prvního tréninku tak byl k ničemu. Druhý trénink probíhal docela dobře, na měkké směsi jsem nenajel žádná kola, měl jsem půlku povedeného kola, které ale bylo stornováno. Ale aspoň jízda na delší úseky byla celkem konzistentní, ačkoliv Red Bull na střední směsi vypadal hodně silně.

Také George se zdá být silný. Mám ještě co dělat, ale není to zlé. Russell odvádí dobrou zpětnou vazbu a z jeho časů je vidět, že si vede dobře,“ řekl Bottas.

Další článek: Fotogalerie: Pátek před GP Sachíru