Rusové nedodrželi termín pro podání přihlášky své Grand Prix

Spory mezi Ruskou automobilovou federací a promotérem ruské Grand Prix vedly k tomu, že nebyla splněna základní podmínka FIA.
Rusové nedodrželi termín pro podání přihlášky své Grand Prix

Rusové měli čas do konce července, aby přihlásili svůj závod do kalendáře 2014. V praxi to probíhá tak, že promotér předloží potřebné materiály národní federaci, která pak pošle žádost FIA.

Jenomže v Rusku je promotér JSC Omega ve sporu s Ruskou automobilovou federací, a ta proto žádost FIA nepředala. Promotérovi mimo jiné vyčítá, že nemá uzavřenou smlouvu na organizaci závodu a že nezaplatil poplatek FIA.

Spor se vede také o traťové maršály. Promotér se rozhodl je zorganizovat sám bez asistence federace, spolupracuje při tom přímo s Institutem FIA a australskými maršály.

Ruská automobilová federace prohlásila, že je ochotná podat přihlášku závodu i po termínu, pokud promotér splní všechny požadavky. FIA pozdní podání přihlášky závodu do kalendáře umožňuje s odvoláním na vyšší moc.

GP Ruska se má jet 19. října 2014 v Soči.

Další článek: Desáté místo v šampionátu není jen v našich rukou, přiznává Caterham

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.