Rusové nedodrželi termín pro podání přihlášky své Grand Prix

Spory mezi Ruskou automobilovou federací a promotérem ruské Grand Prix vedly k tomu, že nebyla splněna základní podmínka FIA.
Rusové nedodrželi termín pro podání přihlášky své Grand Prix

Rusové měli čas do konce července, aby přihlásili svůj závod do kalendáře 2014. V praxi to probíhá tak, že promotér předloží potřebné materiály národní federaci, která pak pošle žádost FIA.

Jenomže v Rusku je promotér JSC Omega ve sporu s Ruskou automobilovou federací, a ta proto žádost FIA nepředala. Promotérovi mimo jiné vyčítá, že nemá uzavřenou smlouvu na organizaci závodu a že nezaplatil poplatek FIA.

Spor se vede také o traťové maršály. Promotér se rozhodl je zorganizovat sám bez asistence federace, spolupracuje při tom přímo s Institutem FIA a australskými maršály.

Ruská automobilová federace prohlásila, že je ochotná podat přihlášku závodu i po termínu, pokud promotér splní všechny požadavky. FIA pozdní podání přihlášky závodu do kalendáře umožňuje s odvoláním na vyšší moc.

GP Ruska se má jet 19. října 2014 v Soči.

Diskuze (47) Další článek: Desáté místo v šampionátu není jen v našich rukou, přiznává Caterham
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.