Rubensův rekord je nedosažitelný, říká Webber

Australský pilot patří k nejzkušenějším závodníkům současné formule 1, před týdnem dosáhl hranice dvou stovek velkých cen.
Rubensův rekord je nedosažitelný, říká Webber

Aby překonal Rubense Barrichella, potřeboval by nasbírat o 112 závodů více, což je vzhledem k tomu, že Webberovi bude letos sedmatřicet, těžko uskutečnitelné. 

"Devatenáct let ve formuli 1, to je něco, co asi ještě nebude jen tak překonáno. Rubensova kariéra byla velice, velice speciální. Nesmírně dlouhá. Je dost nepravděpodobné, že bych já mohl Rubensův rekord ohrozit. 

Přesto si myslím, že mé výkony jsou zatím docela dobré. To je to hlavní. Důležité je, abych měl dál hlad po vítězství. Jak se bude blížit léto, naplánujeme si, jak to bude v budoucnu vypadat. Tak to děláme každý rok. 

Ještě nikdy jsem o budoucích sezonách nerozhodoval v dubnu a nechci s něčím podobným začínat ani teď," nechal se slyšet Webber. 

Sám Rubens Barrichello si nedělá iluze o tom, že jeho rekord dříve nebo později padne. Čtyřicetiletý Brazilec tipuje, že jako prvnímu se to podaří Fernandovi Alonsovi. Rodák ze Sao Paula i dnes formuli 1 pozorně sleduje a v Bahrajnu se dokonce vrátil do paddocku jako expert televize Globo. 

Bývalý pilot Jordanu, Stewartu, Ferrari, Hondy, Brawnu a Williamsu, který letos závodí v brazilských cestovních vozech, si formulový důchod užívá, byť ho láska ke královně motorsportu nejspíše nikdy neopustí. V rozhovoru pro televizi Globo zavzpomínal na léta strávená v nejprestižnější formulové sérii a pochlubil se svou sbírkou přileb, mezi kterými nechyběly i ochrany hlavy patřící Michaelu Schumacherovi, Jensonu Buttonovi, Marku Webberovi, Sebastianu Vettelovi nebo Fernandu Alonsovi:

"Na téhle... na téhle mám podpisy všech kolegů po mé poslední velké ceně. Všichni se podepsali, bylo to úžasný. Říkal jsem jim, že je to pro institut Barrichello-Kanaan (nezisková organizace založená Barrichellem a jeho přítelem Tonym Kanaanem, která se zaměřuje na finanční a sociální pomoc znevýhodněným malým dětem i starým lidem), ale pak se ve mně probudilo hamounství, institutu jsem prostě poslal peníze a přilbu si odnesl domů. Mám to jako vzpomínku na můj konec ve formuli 1.

Můj čas v F1 je nenávratně pryč, ale kdyby třeba někoho rozbolelo břicho, rád skočím do kokpitu (smích). Čistě pro požitek z jízdy a vzrušení," řekl Rubinho. 

Další článek: Vettel: Nepotřebuju dárky od soupeřů

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00