Rubens Barrichello je spojován se Sauberem

O možném návratu brazilského veterána do kolotoče formule 1 informovala německá média. Barrichello by tak mohl pomoci Sergeji Sirotkinovi ve sbírání zkušeností.
Rubens Barrichello je spojován se Sauberem

Všeobecně se předpokládá, že Nico Hülkenberg po sezoně odejde z týmu Sauber. Také je již téměř jisté, že osmnáctiletý Sergej Sirotkin příští rok povýší do závodní sedačky a stane se tak nejmladším pilotem formule 1 v historii. Kdyby však druhým pilotem zůstal Mexičan Esteban Gutiérrez, měl by Sauber dvojici nepříliš zkušených pilotů, což by mohlo představovat potenciální risk. 

V tomto ohledu rostou Barrichellovy šance. Otazník visí nad finanční stránkou věci - Gutiérrez je u Sauberu i díky štědrým sponzorům. Zdá se ale, že se Barrichellovi podařilo sehnat osobní sponzory, kteří by byli ochotni přivést poměrně velkou finanční injekci - německý Auto, Motor und Sport uvádí, že dvouciferný počet milionů dolarů. 

Barrichello v současnosti závodí v brazilské sérii Stock Cars a pro televizi Globo pracuje jako spolukomentátor a odborný poradce. Nedávno se vyjádřil v tom smyslu, že mu současný život vyhovuje, avšak šancí na závodní sedačku by zřejmě nepohrdl. 

"Jen bych potřeboval zase posílit krk. Jinak bych mohl do auta sednout klidně zítra," řekl Rubinho.

Je však jisté, že o případné volné místo u Sauberu by se vedl lítý boj. Nové místo shání mimo jiné i Barrichellův krajan a osobní přítel Felipe Massa. Barrichello stále drží rekord nejvyššího počtu odjetých závodů v královně motorsportu. V závodním poli by v příštím roce byl jediným jezdcem, který závodil již v devadesátých letech. 

Další článek: Mika Häkkinen slaví pětačtyřicátiny