Rozzlobený Ricciardo viní komisaře z neúspěchu v Singapuru

Daniel Ricciardo se v kvalifikaci na singapurskou noční grand prix dostal až do její poslední části a bojoval tak o výhodné postavení na startovním roštu. Jednotka MGU-K v Australanově Renaultu však překročila maximální povolený limit 120 kW a Ricciardo tak musel od samého startu v náročném závodě dotahovat ztrátu na soupeře v boji o body do šampionátu.
Rozzlobený Ricciardo viní komisaře z neúspěchu v Singapuru

Na městském okruhu v Singapuru se nepředjíždí snadno, o čemž se během nedělní grand prix Ricciardo přesvědčil. Po stíhací jízdě dojel čtrnáctý a body tak pro Renault získal pouze devátý Nico Hülkenberg.

Ještě před startem závodu se Renault snažil proti rozhodnutí komisařů o diskvalifikaci Ricciarda z kvalifikace protestovat, francouzská stáj argumentovala tím, že MGU-K překročilo svůj výkonnostní limit pouze jedinkrát a Australanovi získalo pouze nepodstatnou mikrosekundu. Protesty Renaultu však byly marné a Ricciardo tak svůj závod v podstatě ztratil ještě před samotným startem.

Ricciardo vyloučen z kvalifikace kvůli problému s pohonnou jednotkou

Ricciardo vyloučen z kvalifikace kvůli problému s pohonnou jednotkou

Ricciardo navíc v úvodní fázi grand prix kolidoval s monopostem Antonia Gionvinazziho, čímž si přivodil defekt a musel brzy zajet ke svým mechanikům.

Po nepovedeném závodním víkendu tak zůstává Daniel Ricciardo nahněvaný na sportovní komisaře, po jejichž rozhodnutí přišla ona klíčová diskvalifikace z kvalifikace.

„Stalo se mi to pouze v jednom případě během jednoho kola. Kdyby k tomu docházelo na tom samém místě v každém kole, tak bych si na to rozhodnutí nestěžoval,“ okomentoval svoji kvalifikační diskvalifikaci Australan pro crash.net.

„Je to jako s traťovými limity. Pokud je porušíte a získáte tím výhodu, tak vám smažou zajetý čas. My jsme z tohoto prohřešku ani žádnou výhodu nezískali, ale i tak jsme byli vymazáni z celé kvalifikace.“

Drobný problém kvůli obrubníku, říká Abiteboul o diskvalifikaci Ricciarda

Drobný problém kvůli obrubníku, říká Abiteboul o diskvalifikaci Ricciarda

„Byl jsem znechucen tímto rozhodnutím. Řekl jsem na to svůj názor a budu se projevovat i nadále.“

„Traťoví komisaři dělají dobré věci, nechávají nás na trati závodit. Jaký má ale smysl šetřit s penalizacemi pro jezdce, když poté dostanu obrovskou penalizaci za něco, co je mimo moji kontrolu?,“ ptal se rozhořčený Ricciardo.

„Chtěl jsem jim říct něco od plic, ale nechám to být. Myslím, že chápete, jak se cítím. Zničili mi víkend.“

„Teď se budu dvanáct hodin vracet letadlem a budu mít pocit, jako bych sem letěl pro nic za nic. Možná by mi mohli zaplatit letenku,“ dodal rozzlobený australský pilot Renaultu.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Gaslymu to u Toro Rosso vyhovuje. Uvidíme, jak to dopadne, říká o návratu do Red Bullu