Rozvod Red Bullu a Renaultu: Ve hře jsou velké peníze i odmítnutí upgrade

To, že Red Bull již vypověděl Renaultu smlouvu a to předčasně o jeden rok, je stále v rovině spekulací. Pokud k tomu ale skutečně dojde, přijde to Red Bull pořádně draho.
Rozvod Red Bullu a Renaultu: Ve hře jsou velké peníze i odmítnutí upgrade

Auto Motor und Sport zjistil zajímavý aspekt případného rozvodu Renaultu a Red Bullu. Podle německého webu by v takovém případě přišel Red Bull o sponzorské peníze od Totalu. Nejde přitom o žádné dobré – má to být 88 milionů dolarů, tedy více než 2 miliardy korun.

V rozhovoru pro Motorsport.com Christian Horner připouští, že by Red Bull i Toro Rosso mohli odmítnout nasazení vylepšeného motoru. Renault ho původně chystal pro GP Ruska, nakonec ho odložil na GP USA a to ještě s otazníkem.

Podle Hornera bude potřeba dát na misky vah dvě věci: reálný přínos nové pohonné jednotky a další penalizace, kterým by se jezdci obou stájí nevyhnuli.

Renault: Peníze nebo odchod?

Dnes se objevila ještě jedna zajímavá informace. Renaultu stále leží v žaludku peníze z komerčních práv. Některé týmy totiž dostávají bonus za předešlé úspěchy. Renault si nárokuje podobný bonus nejen za své tituly v letech 2005 a 2006, ale i za dlouhodobý přínos sportu. Podle Jamese Allena se může stát, že pokud potřebné peníze nepřitečou, Renault odejde z formule 1.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Räikkönen: děláme malé a správné kroky

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.