Roztočí Hamilton a Schumacher přestupový kolotoč? Asi by tím získal di Resta

S blížícím se létem se pomalu rozjíždějí jednání o nových jezdeckých smlouvách. Příští rok by mohlo dojít k velkým změnám, anebo také ne, hodně záleží na dvou bývalých šampiónech.
Roztočí Hamilton a Schumacher přestupový kolotoč? Asi by tím získal di Resta

Na rozdíl od minulé zimy se po letošní sezóně můžou uvolnit sedačky u top týmů. Klíče od přestupového kolotoče teď drží Lewis Hamilton a Michael Schumacher, kteří jsou zatím bez smluv na příští sezónu. Je velmi pravděpodobné, že všechny týmy vyčkají, jak se tito dva bývalí mistři rozhodnou. Nakonec by se mohlo změnit jezdecké složení u všech top stájí.

Schumacher je na konci své tříleté smlouvy. Když se do formule 1 vracel, bylo to původně právě na tuto dobu. Teď ale připouští, že by mohl zůstat déle, což by podle svých vyjádření uvítali nejen u Mercedesu, ale i konkurence, protože německý závodník posiluje prestiž startovního roštu.

Na druhé straně Hamiltonovi konec kariéry nehrozí, ale podle všeho připadá v úvahu změna působiště. S McLarenem spolupracuje už od juniorských soutěží, takže by se pro něj jednalo o velkou změnu.

Pokud se tito dva jezdci dají do pohybu, můžou se dít velké věci. McLaren i Mercedes otevřeně přiznaly, že jako velmi vhodného případného nástupce svých hvězd vidí Paula di Restu, který je v současnosti pod dvouletou smlouvu s Force Indií, ale bylo by možné ho od Vidžaje Mallyi vykoupit. Může se například stát, že Schumacher odejde do důchodu, Hamilton zamíří do Mercedesu a di Resta do McLarenu. Ale možných scénářů je nekonečně mnoho.

Neméně důležité totiž budou případné pohyby u Ferrari a Red Bullu, které můžou s trhem také zamíchat. Massa dlouhodobě nepodává dostatečně dobré výkony, takže v Maranellu mají důvody uvažovat o změně. Na druhé straně Webber má jednu z posledních možností změnit během své kariéry působiště a zůstat na vrcholu formule 1, přičemž největší šanci by mohl mít na kratší angažmá právě u Ferrari, protože Scuderia bude v první řadě posuzovat, jak se daný jezdec hodí k Alonsovi.

Po delší době nás tedy čeká zajímavá situace na trhu s jezdci, kterou budou jako vždy doprovázet nesčetné spekulace. Anebo, jak již bylo řečeno na začátku, se vůbec nic nestane, jmenovaní jezdci své smlouvy prodlouží a sestavy top týmů se nezmění. Čas ukáže.

Další článek: DRS jezdci letos použijí v Kanadě jen na jedné rovince

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00