Rozpočtový strop nesmí způsobit odchod týmů, říká Brawn

Snižovat náklady je ale nutné.
Šéf vedoucího týmu šampionátu Ross Brawn podporuje omezené výdaje ve formuli 1, ale na druhé straně také nechce, aby kvůli nim kdokoliv odešel. Rozpočtový strop by měl vyhovovat všem týmům, jinak je třeba úspor dosáhnout jiným způsobem.

"Jako tým jsme vždy podporovali rozpočtový strop, ale nechceme rozpočtový strop, který donutí ostatní týmy opustit formuli 1," řekl Brawn.

Cíle rozpočtového stropu jsou podle Brawna správné, ale cesta k nim musí být přijatelná i pro velké týmy.

"Existuje jiné řešení, které dosáhne stejných cílů jako rozpočtový strop a bude přijatelné pro týmy jako je Ferrari, Toyota a další? Pokud dokážeme najít takové řešení, tak získáme to nejlepší z obou a nebudeme záviset na rozpočtovém stropu jako na jediném řešení," uvedl Brawn.

Několik týmů pohrozilo, že pokud se nezmění pravidla o rozpočtovém stropu, nepodá přihlášku do příštího ročníku. Brawn ale odmítl sdělit, jak se zachová jeho tým.

"Tuhle konkrétní věc zatím nechci komentovat, kvůli probíhajícím diskuzím. Mým snem je, že najdeme společné řešení, aby mohly pokračovat všechny současné týmy F1 a také přišly nové," dodal.
Další článek: Räikkönen: Zůstanu s Ferrari, ať už bude závodit kdekoliv

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00