Rozpočet má Lotus zajištěný na rok a něco, raduje se Boullier

Ty tam jsou podle šéfa týmu Lotus Erica Boulliera finanční nejistoty, se kterými se musel vyrovnávat celou loňskou sezónu.
Rozpočet má Lotus zajištěný na rok a něco, raduje se Boullier

Kvůli krachu jednání o partnerství s Quantumem se Lotus ocitl pod velkým finančním tlakem, ale pro letošní sezónu by měl mít klid na práci nejen díky PDVSA a Saxo Bank, kterou přibral do řady svých sponzorů dnes.

"Cíl je jasný, nemůžeme mít další rok jako 2013 (finančně), nechceme to," řekl Boullier pro Autosport. "Tomuto týmu chceme přinést dlouhodobou stabilitu."

"V posledních týdnech jsme hodně diskutovali s akcionáři, přijali rozhodnutí a došlo k restrukturalizaci. Myslím, že tým je teď v dobré formě, po stránce provozních financí máme záruky."

A to není úplná samozřejmost. Navíc finančních prostředků by mělo být dost na udržení se na předních pozicích.

"Máme zajištěný provozní rozpočet na tento rok, což je velký rozdíl," pokračoval Boullier. "Myslím, že teď se může tým stabilizovat na rok 2014 a chvíli poté."

"Můžeme se uklidnit, nebude to tak intenzivní, přesto budeme podávat dobré výkony. Vím, jak jsme na tom teď s autem, pořád budeme bojovat, letos snad o i několik pódií."

Další článek: Häkkinen pochybuje, že Ferrari zvládne Alonsa a Räikkönena

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).