Rozložení sil se v Barceloně moc nezmění, předpovídá Sutil

Jezdec Force Indie Adrian Sutil je přesvědčený, že navzdory výrazně upraveným vozům, které týmy nasadí v prvním letošním evropském závodě ve Španělsku, nenastane žádný převrat v pořadí podle výkonnosti.

"Máme pár nových dílů a vůz tam podle mě bude velmi dobrý," řekl Sutil. "Top 10 bude velmi podobný tomu, co jsme viděli v posledních závodech. Nikdo nezrychlí o půl sekundy, protože teď je velmi těžké vozy vylepšovat. Všichni jsou ve fázi, kdy je velmi obtížné nacházet každou další desetinu."

Okruh v Montmelo je známý svojí náročností na aerodynamiku, proto podle sutila bude na čele znovu tým Red Bull Racing, který letos ovládl všechny kvalifikace, ale v závodech se mu dařilo méně.

"Potřebujete (v Barceloně) přítlak, takže myslím, že je to opět okruh pro Red Bull," uvedl. "Je tam dlouhá rovinka, ale pokud je váš vůz rychlý v zatáčkách, je to lepší."

Další článek: Lotus věří, že ve Španělsku zrychlí alespoň o sekundu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.