Rozložení sil se ukáže v Silverstonu, předpovídá Pirelli a sází na Schumachera

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery je přesvědčený, že jsou týmy blízko úplnému pochopení pneumatik, a tudíž se na tratích začne spolehlivě ukazovat, jakou má kdo formu.
Rozložení sil se ukáže v Silverstonu, předpovídá Pirelli a sází na Schumachera

V každém letošním závodě slavil vítězství jiný jezdec a doposud není zřejmé, jestli může někdo být považován za jasného favorita na titul. Hembery se domnívá, že dobrý obrázek poskytne červencová Grand Prix Velké Británie.

"Ano, až se vrátíme na rychlé okruhy (tak bude vidět forma týmů), poté následuje hlavní část sezóny se šesti závody," řekl pro oficiální stránky formule 1. "Pokud nebude v Silverstonu mokro, uvidíme dobrou indikaci skutečné formy týmů. Odhaduji, že dobře na tom bude tak pět týmů, ale nepřekvapilo by mě, kdyby rozdíly byly velmi malé."

Výkonnostně blízko jsou si vozy už od začátku sezóny. Kdo se nakonec ukáže jako nejlepší, Pirelli netuší, i když týmům vidí do karet. "Se všemi těmi daty, a my jich samozřejmě máme nejvíc ze všech, je pořád nemožné říct, kdo má navrch," prozradil Hembery. "Vsadil bych si, že několik závodů vyhraje Michael (Schumacher), a byla škoda, že v Monaku dostal tu penalizaci, protože si myslím, že by býval byl kandidátem na vítězství."

"Asi pro mě bude nejbezpečnější, když zahraji na národní notu, takže dokud to bude Brit - Jenson, Lewis nebo Paul di Resta, budu spokojený. Prostě se mi líbí, když na pódiu hraje moje hymna!"

Ovšem o vítězi šampionátu nerozhodnou pneumatiky, protože jak jim budou týmy rozumět čím dál lépe, stanou se vedlejším faktorem. "V každém šampionátu musíte mít nejlepší celý komplet. To znamená dostat maximální výkonnost ze všech komponent a pneumatiky jsou jen jednou z nich," dodal Hembery.

Další článek: Lotus letos závod vyhraje, věří Räikkönen

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10