Rozložení sil je podle jezdců Mercedesu nejisté

Podle Bottase po trénincích v Bahrajnu není jasné, jak si jednotlivé týmy stojí ve srovnání s Mercedesem.
Foto: Getty Images / Pool
Rozložení sil je podle jezdců Mercedesu nejisté | Foto: Getty Images / Pool

Lewis Hamilton (1./1.)

Staronový mistr světa sice v obou trénincích okupoval nejvyšší příčky, s přípravami na GP Bahrajnu však zcela spokojen není.

„Nemám úplně radost z vyvážení vozu. Řekl bych ale, že podobné problémy mají i ostatní. Trať je kluzká a dost tu fouká vítr.

Povrch tu hodně namáhá pneumatiky, je to něco úplně jiného než v Turecku, spíš se to podobá trati v Portimau.

Zatímco v Turecku jste se snažili odjet co nejrychlejší outlap, tady naopak po výjezdu z boxů jedete pomalu, abyste příliš nezahřáli gumy. Máme určitě co dělat,“ tuší Hamilton, který zároveň zkritizoval prototypy pneumatik pro příští rok.

Valtteri Bottas (2./3.)

Tréninky v Bahrajnu nebyly zrovna poklidné. Týmy musely několik kol odjet na prototypech pneumatik Pirelli pro příští sezonu. Druhý trénink byl navíc dvakrát přerušen.

„Těžko říct, jak si kdo stojí. Hodně týmů dnes nasadilo jiný program než my. Každý zkoušel něco jiného, ale řekl bych, že Red Bull je hodně vpředu. V druhém sektoru vypadá opravdu dobře.

Hlavní roli tu podle mě hraje přehřívání pneumatik. S něčím podobným jsme v posledních závodech potíže nemívali. Naopak jsme se snažili pneu zahřát. Tady je to spíš o chlazení, což si žádá úplně jiný jezdecký styl,“ ví Bottas.

Další článek: Ferrari otočilo. Souhlasí se zmrazením, ale má podmínky