Rozkladu FOTA budeme jednoho dne litovat, předpovídá Brawn

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn považuje loňský odchod tří týmů z FOTA za nešťastný a krátkozraký. Týmy se nechaly zbytečně strhnout malichernými spory.
Rozkladu FOTA budeme jednoho dne litovat, předpovídá Brawn

Asociace týmů formule 1 vznikla jako protiváha Berniemu Ecclestonovi a FIA. Vyjednávací síla týmů byla v rámci FOTA silná, ale to přestává platit, protože do ní kromě HRT nepatří už ani Ferrari, Red Bull a Sauber.

"My jsme FOTA oddaní a myslím, že je velká škoda, že jsme ztratili některé členy, protože se domnívám, že bychom toho mohli jednou litovat," řekl Brawn. "Když tu byla krize a vnější tlaky, držely FOTA pohromadě, ale teď už není tolik vnějšího tlaku a přirozená soutěživost nás od sebe trochu odděluje."

Týmy letos čeká vyjednávání o nové Concordské dohodě, která určí, kolik budou dostávat peněz. Protože už nejsou jednotné v rámci své asociace, bude jejich situace tváří v tvář Ecclestonovi a FIA obtížnější.

"Je velmi krátkozraké neuznávat, že FOTA hraje důležitou roli," pokračoval Brawn. "Ve formuli 1 je nešťastné, že si k sobě těžko hledáme cestu. Ve FOTA věřím a jsem samozřejmě zklamaný tím, co se stalo v posledních měsících. Myslím, že toho budeme ve formuli 1 litovat, protože jedním z cílů FOTA bylo hledat správná řešení pro formuli 1, a ne pouze pro jeden tým."

Brawn pochopitelně podporuje také Dohodu o omezení zdrojů (RRA). Chce na ní dál pracovat a říká, že bez ní by mohly v budoucnu nastat problémy.

Další článek: Druhý den testů v Montmelu byl nejrychlejší Hülkenberg

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00