Rozkladu FOTA budeme jednoho dne litovat, předpovídá Brawn

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn považuje loňský odchod tří týmů z FOTA za nešťastný a krátkozraký. Týmy se nechaly zbytečně strhnout malichernými spory.
Rozkladu FOTA budeme jednoho dne litovat, předpovídá Brawn

Asociace týmů formule 1 vznikla jako protiváha Berniemu Ecclestonovi a FIA. Vyjednávací síla týmů byla v rámci FOTA silná, ale to přestává platit, protože do ní kromě HRT nepatří už ani Ferrari, Red Bull a Sauber.

"My jsme FOTA oddaní a myslím, že je velká škoda, že jsme ztratili některé členy, protože se domnívám, že bychom toho mohli jednou litovat," řekl Brawn. "Když tu byla krize a vnější tlaky, držely FOTA pohromadě, ale teď už není tolik vnějšího tlaku a přirozená soutěživost nás od sebe trochu odděluje."

Týmy letos čeká vyjednávání o nové Concordské dohodě, která určí, kolik budou dostávat peněz. Protože už nejsou jednotné v rámci své asociace, bude jejich situace tváří v tvář Ecclestonovi a FIA obtížnější.

"Je velmi krátkozraké neuznávat, že FOTA hraje důležitou roli," pokračoval Brawn. "Ve formuli 1 je nešťastné, že si k sobě těžko hledáme cestu. Ve FOTA věřím a jsem samozřejmě zklamaný tím, co se stalo v posledních měsících. Myslím, že toho budeme ve formuli 1 litovat, protože jedním z cílů FOTA bylo hledat správná řešení pro formuli 1, a ne pouze pro jeden tým."

Brawn pochopitelně podporuje také Dohodu o omezení zdrojů (RRA). Chce na ní dál pracovat a říká, že bez ní by mohly v budoucnu nastat problémy.

Další článek: Druhý den testů v Montmelu byl nejrychlejší Hülkenberg

10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.
20:26 | Péreze ze závodu vyřadil pár kol před koncem problém s MGU-K.
20:09 | UPDATE: Podle Steinera se Grosjean cítí dobře, má obvázané ruce, zlomeného zdá se nic.
19:25 | Jezdci se ve svých prohlášeních věnují úvodní hrozivé nehodě. Jejich reakce pak nejspíše shrneme, v prohlášeních se tak věnujeme spíše samotnému závodu.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod Hamilton