Rozkladu FOTA budeme jednoho dne litovat, předpovídá Brawn

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn považuje loňský odchod tří týmů z FOTA za nešťastný a krátkozraký. Týmy se nechaly zbytečně strhnout malichernými spory.
Rozkladu FOTA budeme jednoho dne litovat, předpovídá Brawn

Asociace týmů formule 1 vznikla jako protiváha Berniemu Ecclestonovi a FIA. Vyjednávací síla týmů byla v rámci FOTA silná, ale to přestává platit, protože do ní kromě HRT nepatří už ani Ferrari, Red Bull a Sauber.

"My jsme FOTA oddaní a myslím, že je velká škoda, že jsme ztratili některé členy, protože se domnívám, že bychom toho mohli jednou litovat," řekl Brawn. "Když tu byla krize a vnější tlaky, držely FOTA pohromadě, ale teď už není tolik vnějšího tlaku a přirozená soutěživost nás od sebe trochu odděluje."

Týmy letos čeká vyjednávání o nové Concordské dohodě, která určí, kolik budou dostávat peněz. Protože už nejsou jednotné v rámci své asociace, bude jejich situace tváří v tvář Ecclestonovi a FIA obtížnější.

"Je velmi krátkozraké neuznávat, že FOTA hraje důležitou roli," pokračoval Brawn. "Ve formuli 1 je nešťastné, že si k sobě těžko hledáme cestu. Ve FOTA věřím a jsem samozřejmě zklamaný tím, co se stalo v posledních měsících. Myslím, že toho budeme ve formuli 1 litovat, protože jedním z cílů FOTA bylo hledat správná řešení pro formuli 1, a ne pouze pro jeden tým."

Brawn pochopitelně podporuje také Dohodu o omezení zdrojů (RRA). Chce na ní dál pracovat a říká, že bez ní by mohly v budoucnu nastat problémy.

Další článek: Druhý den testů v Montmelu byl nejrychlejší Hülkenberg

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.