Rozhovor: Sebastian Vettel o svém odchodu z Red Bullu

Sebastian Vettel na konci letošního roku končí v Red Bullu a s největší pravděpodobností nahradí Fernanda Alonsa u Ferrari.

Sebastiane, už delší dobu se objevovaly spekulace o vašem odchodu z Red Bullu do Ferrari. Nyní je potvrzen alespoň ten odchod, který šokoval celý padok. Není snadné jen tak hodit za hlavu patnáct let trvající spolupráci, asi jste měl dobrý důvod?

Asi proto, že příležitost dělat něco nového, je větší lákadlo, než zůstat.

Odejít po 15 letech z Red Bullu je velký krok. Co to pro vás znamená?

Znamená to přesně tohle, je to velký krok! Byl to můj domov a z domova můžete odejít jen jednou a je to velká věc. V průběhu patnácti let jsme zažili fantastické chvíle, ale někdy přijde čas začít novou kapitolu.

Jak moc je pro vás těžké odejít za něčím novým?

Je to velmi těžké. Neodcházím kvůli žádným problémům. Je to rozhodnutí pouze kvůli něčemu novému a ne kvůli něčemu současnému. Někdy musíte naslouchat svému vnitřnímu hlasu a nemusíte to být nutně lehké rozhodnutí. Doufám, že toto je správné a ať se stane cokoliv, budu rád.

Sebastian Vettel odchází z Red Bullu!

Sebastian Vettel odchází z Red Bullu!

Jak dlouho jste slyšel tento vnitřní hlas?

Nebyla to první příležitost na změnu, ale momentálně jsem už cítil, že je správný okamžik. Období strávené s Red Bullem bylo opravdu velmi výjimečné a doufám, že to takto vydrží až do konce sezóny.

Pokud by měl Red Bull lepší auto, znamenalo by to rozdíl?

Lidé se na to takto možná dívají, ale já to takto nevnímám. Neodcházím kvůli tomu, že se mi nelíbí situace. Neutíkám. Jak už jsem řekl, cítím, že je správný čas. Mám hlad dělat něco nového.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Můžeme brzy očekávat oznámení od Ferrari. Momentálně máme jen oficiálně, že odcházíte a slova Christiana Hornera, že do Ferrari?

Jsem si jistý, že brzy bude co říct, ale nyní ne….

Podepsal jste už s Ferrari?

Jak už jsem řekl, momentálně nemám nic, co bych oznámil, ale nepotrvá to dlouho.

Takže jste ještě nepodepsal smlouvu s Ferrari? Může se ještě něco změnit?

To jsem neřekl. Řekl jsem jen to, že zatím nemůžu nic oznámit. Snad jen to, že zůstávám v F1. Nepůjdu lyžovat nebo jezdit na kole.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Uvědomujete si, že setrvání v Red Bullu by vám příští rok dalo větší šanci vyhrávat závody a že ve Ferrari je to dlouhodobý projekt?

To je nakonec jedno. Jak už jsem řekl, chci něco nového, novou výzvu. Odcházím v klidu. Samozřejmě to na jedné straně bolí, ale na druhé straně mám dobrý pocit z toho, že přichází nová výzva.

Další článek: Magnussen zklamaný z chyb, Button má radost

9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
9. srpna | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10