Rozhodnuto: Horner přečkal interní vyšetřování a i nadále zůstává šéfem Red Bullu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Rozhodnuto: Horner přečkal interní vyšetřování a i nadále zůstává šéfem Red Bullu

Red Bull na základě interního vyšetřování Christiana Hornera rozhodl o jeho další budoucnosti. Britský manažer i nadále zůstává ve funkci. Protistrana se však může ještě odvolat.

Christian Horner si může oddychnout. Po týdnech nejistoty centrála Red Bull (nikoliv tým, avšak mateřská společnost se sídlem v Rakousku) uzavřela interní vyšetřování, které se týkalo jeho údajně nevhodného chování vůči podřízené.

Red Bull dnes vydal tiskové vyjádření, ve kterém informuje o tom, že byl Horner na základě výsledků vyšetřování zprostěn obvinění. Brit tak i nadále zůstává v čele týmu F1 se sídlem v Milton Keynes, kterému šéfuje již od roku 2005.

„Nezávislé vyšetřování obviněních vznesených proti panu Hornerovi bylo ukončeno a Red Bull může potvrdit, že stížnost byla zamítnuta. Stěžující strana má právo na odvolání. Společnost Red Bull je přesvědčena, že vyšetřování bylo spravedlivé, přísné a nestranné. Zpráva o vyšetřování je důvěrná a obsahuje soukromé informace o zainteresovaných osobách, a včetně třetích stran, které při vyšetřování pomáhaly. Proto se z úcty ke všem zúčastněným nebudeme dále vyjadřovat. Společnost Red Bull bude i nadále usilovat o dodržování nejvyšších standardů na pracovišti,“ uvedla rakouská společnost v prohlášení.

Připomeňme, že jako první o vyšetřování Hornera informoval na začátku února nizozemský deník De Telegraaf, což Red Bull krátce poté potvrdil.

I když bylo původně snahou Red Bullu celou věc uzavřít co nejdříve, nakonec se vše protáhlo až takřka do začátku prvního závodního víkendu v Bahrajnu.

Doporučujeme

Články odjinud