Rozhodnutí o návratu do F1 ovlivnily emoce, přiznal Schumacher

Svojí roli sehrála skutečnost, že se jednalo o Felipeho Massu.
Michael Schumacher se mohl postarat o senzaci roku a vrátit se do formule 1 jako náhrada ze Felipeho Massu. Návrat desetiletí ale do konce nedotáhl a dnes přiznává, že byl při svém rozhodování ovlivněn emocemi.

"Nebylo to racionální rozhodnutí, bylo založené na emocích," uvedl. "V té době jsem si pomyslel: ´Proč ne, je to jen dočasné, mohla by to být zábava.´"

Začít s přípravami na závod ve Valencii se Schumacher rozhodl také kvůli tomu, že se jednalo o Felipeho Massu.

"Po setkání s Montezemolem jsem zvažoval všechny aspekty, především to, že šlo o Felipeho, který je pro mě jako bratr," řekl. "Jeden z důvodů, proč jsem odešel do důchodu, byl ten, že mu předám vůz, protože si zasloužil zůstat v týmu s top vozem."

"Takže když jsem vzal v úvahu, že šlo o něj, že měl nehodu a trpěl, bylo snadné sám sebe přesvědčit, takže jsem nakonec řekl: ´Ano, zkusím to.´"

Zpět v závodním kokpitu by Schumachera chtěli u Ferrari v příštím roce, proto se Italové nevzdali naděje na nasazení třetího vozu.

Na otázku, zda by se do formule 1 vrátil, ale bývalý mistr světa odpověděl: "Teď ne."

Schumacher se v Pekingu účastní Závodu šampiónů, se Sebastianem Vettelem obhájil v úterý vítězství v Poháru národů.
Další článek: Stáhněte si nové číslo F1magu věnované víkendu v Abú Zabí

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.