Rozhodnutí bolí, ale v roce 2022 se chci vrátit, říká Albon

Alexander Albon se po dvou letech musí minimálně na jednu sezónu rozloučit se závodní sedačkou ve formuli 1. U týmu Red Bull jej nahradí Sergio Pérez, Albon se přesto nevzdává svého snu a chce se vrátit v roce 2022.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Rozhodnutí bolí, ale v roce 2022 se chci vrátit, říká Albon | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Albon do F1 přišel v roce 2019 s vizitkou třetího muže celkové klasifikace formule 2 v předcházejícím ročníku. Už po půl roce v Toro Rosso nahradil u Red Bullu Pierra Gaslyho.

Ve své první kompletní sezóně u Red Bullu letos ale Albon výrazně zaostával za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem. Vedení týmu se proto rozhodlo pro příští rok angažovat Péreze, kterému skončila smlouva u Racing Pointu.

Pérezův výkon nešlo ignorovat, říká Horner. Verstappen doufá, že mu bude kolega v patách

Pérezův výkon nešlo ignorovat, říká Horner. Verstappen doufá, že mu bude kolega v patách

Albon, který bude příští rok rezervním a testovacím jezdcem Red Bullu, přiznal, že jej rozhodnutí Red Bullu zklamalo.

„Nebudu lhát, bolí to. Dal jsem do toho všechno, ale nestačilo to. Chci vyjádřit obrovské díky vám všem, kteří jste mě v průběhu tohoto roku podporovali, obzvlášť mým thajským fanouškům,“ napsal Albon na svůj Instagram.

„Přes všechny ty různé názory jsem měl vždy vás, díky kterým jsem se přes to dostal. Nevzdávám se. Věnoval jsem tomu svůj život a nenechám to skončit. Mám ještě co nabídnout a zaměřuji se na návrat v roce 2022, abych znovu zavlál thajskou vlajkou!“ říká odhodlaně.

Další článek: Fittipaldi podle šéfa Haasu ukázal, že ve F1 dokáže odvést dobrou práci

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.