Rozdováděný Magnussen zničil Räikkönenovy šance na poměření se s Alonsem

Rozdováděný Magnussen zničil Räikkönenovy šance na poměření se s Alonsem

Ferrari si z Malajsie odváží pouze body za Alonsovo čtvrté místo. Räikkönen se z chvostu pole prokousal na nebodovanou dvanáctou pozici.

Návrat do Ferrari je v podání Kimiho Räikkönena prozatím smolný. Po dvou závodech má na kontě šest bodů za sedmé místo z Velké ceny Austrálie. Dnešní kontakt s Kevinem Magnussenem přišel Icemana draho. Fin utrpěl defekt v úvodní části okruhu a pro novou pneumatiku dojel s velkou ztrátou, kterou už do konce závodu nedokázal smazat.

„Neviděl jsem, co se přesně stalo, jen mi bylo řečeno, že do mě narazil předním křídlem a poškodil moje zadní kolo. Nic jsem necítil, ale zničilo nám to závod a nebylo to moc dobré. Poškození bylo dalekosáhlejší, protože kvůli prázdné pneumatice se poničila podlaha, čímž jsme ztratili část přítlaku.

Vzhledem ke zmiňovanému poškození je těžké odhadnout, jak dobří jsme mohli být. Start se ale povedl a rozhodně jsme mohli být nahoře společně s Fernandem. Poté, co jsme přečkali náraz, ale už bylo po šancích.

Pochopitelně to není ideální start do sezony. Dnes jsme ale neudělali nic vyloženě špatně. Zaplatili jsme velkou daň za chybu někoho jiného. Je to nešťastné, ale takové je závodění. Musíme se jen snažit, aby to v příštím závodě bylo lepší,“ rozpovídal se Räikkönen. 

Fernando Alonso se ani dnes nepodíval na stupně vítězů. Po spolehlivém výkonu si dojel pro čtvrté místo, které ho drží na třetí příčce v šampionátu. 

„Body, které jsme dnes nasbírali, jsou výsledkem bezproblémového víkendu, ve kterém malá vylepšení na voze fungovala podle očekávání. Auto bylo velmi spolehlivé. Samozřejmě máme ještě hodně věcí na práci, protože nejsme jediní, kdo se zlepšuje. Každý člen týmu dělá maximum pro to, abychom dohnali ztrátu.

V úvodních závodech sezony se hodně učíme. Není ale žádným tajemstvím, že potřebujeme vylepšit naši maximální rychlost. Bylo to vidět i z mého souboje s Hülkenbergem. Toho jsem předjel díky čerstvějším gumám. Potřebujeme zrychlit už v příštím závodě.

V Bahrajnu bude dost horko a pojede se tam s měkčími pneumatikami. To nám může hrát do karet, protože na tvrdších směsích nám to hodně klouže. Také díky datům z tamních testů můžeme mít větší šanci rozvinout potenciál vozu. Je tedy pravda, že totéž platí i pro naše soupeře,“ řekl Alonso.

F12014GP02MYS_JK1533535.jpgF12014GP02MYS_JK1533651.jpgF12014GP02MYS_JK1534371.jpg

Doporučujeme

Články odjinud