Rozdíl mezi směsmi pneumatik by mohl být větší než půl sekundy

Tak by si to přál Charlie Whiting.
Jednotný dodavatel pneumatik Bridgestone bude stejně jako v předchozích letech vyrábět čtyři směsi suchých pneumatik a na každou Grand Prix přiveze dvě z nich. V suchém závodě má jezdec povinnost použít obě a FIA nařídila Bridgestonu provést takové úpravy, které rozdíly mezi směsmi zvětší. Slibuje si od toho oživení dění na trati.

"Chtěli jsme, aby mezi nimi byly větší rozdíly. V roce 2008 byl tento rozdíl někdy jen desetinu nebo dvě. Myslíme si, že bude lepší, když se tento rozdíl zvětší. Inženýři Bridgestonu na tom pracují," uvedl Charlie Whiting.

Pneumatiky bez drážek, které se letos do formule 1 vrací, testovaly týmy již loni, v minulých týdnech je pak nazuly na své nové vozy. Jezdci měli problémy s jejich zahříváním a konstatovali velké rozdíly mezi jednotlivými směsmi. Whiting to však připisuje chladným podmínkám, které na okruzích panují.

"To, co se děje během zimních testů, asi není směrodatné pro dění v teplejších podmínkách prvních čtyř závodů. Budeme se na to muset podívat, protože nechceme, aby byl rozdíl mezi dvěma typy pneumatik pro jeden závod příliš velký," řekl.

A jaký by tedy měl být rozdíl v čase na kolo? "Můj osobní názor je, že alespoň půl sekundy. Ale je to jen osobní názor," odpověděl Whiting.

V uplynulé sezóně si bývaly směsi dostupné během GP víkendů výkonnostně tak blízko, že jezdci často váhali se strategií, výjimkou nebylo ani rozhodování o použití směsí až v průběhu závodu.
Další článek: Kvůli KERS zajistí FIA školení i pro traťové komisaře

21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.
19:23 | Pamatujete na Vitalije Petrova? Vrací se do formule 1... jako steward pro GP Portugalska.
18:44 | Podle BBC měl koronavirus také otec Lance Strolla Lawrence. Už je ale v pořádku a negativní.
17:12 | Szafnauer uvedl, že tým na Nürburgringu konzultoval situaci s lékařem, podle kterého test na koronavirus nebyl nutný, protože příznaky tomu nenasvědčovaly. Pár hodin po příletu domů měl Stroll test pozitivní.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10