Rozdíl mezi směsmi pneumatik bude v Belgii více než sekundu na kolo

Vzhledem k délce a vlastnostem okruhu ve Spa Francorchamps budou mít pneumatiky v Grand Prix Belgie velký vliv na rozdíly v rychlostech vozů.
Rozdíl mezi směsmi pneumatik bude v Belgii více než sekundu na kolo

Pneumatiky přispívají k dramatickému dění na trati nejen rychlostí svého opotřebení, ale také rozdíly mezi jednotlivými směsmi. Do Belgie přiveze Pirelli měkkou a střední směs.

"Délka trati zvýrazňuje rozdíl mezi oběma směsmi, ten bude pravděpodobně větší než sekunda na kolo, což zvýší důležitost správné strategie," uvedl italský výrobce obutí. "Nicméně opotřebení pneumatik je (v Belgii) obvykle celkem nízké, a to díky chladným podmínkám a vlastnostem tratě, která má méně ostrých zatáček než ostatní okruhy."

Ve Spa panuje velmi proměnlivé počasí, takže Pirelli očekává, že se nadcházející víkend dostanou ke slovu také jeho pneumatiky pro mokrou trať.

"V mnoha ohledech je Spa jedním z nejméně předvídatelných okruhů sezóny, a jelikož jsme tam nikdy netestovali, máme jen málo dat, ze kterých bychom mohli vycházet," připomněl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Ovšem podle toho, co jsme v minulosti viděli, hlavně ve Valencii a na Nürburgringu, věřím, že kombinace měkké a střední směsi přinese tu správnou rovnováhu mezi výkonem a výdrží."

Diskuze (4) Další článek: Vývoj Renaultu se z většiny soustředil na příští rok
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00