Roy Nissany se stal testovacím jezdcem Williamsu, uvidíme ho v prvních trénincích

Williams si na dnešní ráno zavolal vybrané novináře do Tel Avivu, kde oznámil, že se Roy Nissany stane testovacím jezdcem stáje.

Williamsu se letos uvolnilo místo, protože Nicholas Latifi se stal závodním jezdcem. V Tel Avivu tým oznámil, že testovacím jezdcem se stane Roy Nissany, který se ve voze Williamsu svezl vloni v testech po Abú Dhabí.

V letošním roce bude testování omezeno, takže izraelský pilot dostane příležitost ve třech prvních pátečních trénincích. Kromě toho by se měl zúčastnit testů po Abú Dhabí a bude závodit ve F2.

„Jsem nadšený, že jsem se stal oficiálním testovacím jezdcem Williamsu,“ řekl Nissany.

„Jedná se také o mezník pro motorsport v Izraeli. Když jsem v prosinci testoval s týmem v Abú Dhabí, okamžitě jsem se v autě i v týmu cítil pohodlně.“

„Ponořím se plně do Williamsu a zkušenost, kterou letos získám, bude neocenitelná. Těším se na začátek a to jak na trati, tak mimo ni.“

„Je mi potěšením přivítat Roye ve Williamsu v roli našeho oficiálního testovacího jezdce,“ uvedla šéfka týmu Claire Williamsová.

„Roy vloni v testech po Abú Dhabí předvedl své schopnosti a my jsme byli ohromeni tím, co dokázal v krátkém čase udělat.“

Nissany závodil v letech 2015 až 2016 v sérii formule V8 3.5, ve které vyhrál několik závodů. Zkoušel to také v evropské formuli 3, kde skončil na celkovém 22., respektive 17. místě. Naposledy pak závodil ve F2 za tým Campos v roce 2018. Sezónu nedokončil a během 20 závodů získal jediný bod. 

Roy Nissany je synem testovacího jezdce Minardi Chanocha Nissanyho. 

Foto: Williams

Další článek: Už si neskočí. Leclerc přiznal, že Ferrari nebylo nadšené jeho skokem z letadla

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?