Roy Nissany se stal testovacím jezdcem Williamsu, uvidíme ho v prvních trénincích

Williams si na dnešní ráno zavolal vybrané novináře do Tel Avivu, kde oznámil, že se Roy Nissany stane testovacím jezdcem stáje.

Williamsu se letos uvolnilo místo, protože Nicholas Latifi se stal závodním jezdcem. V Tel Avivu tým oznámil, že testovacím jezdcem se stane Roy Nissany, který se ve voze Williamsu svezl vloni v testech po Abú Dhabí.

V letošním roce bude testování omezeno, takže izraelský pilot dostane příležitost ve třech prvních pátečních trénincích. Kromě toho by se měl zúčastnit testů po Abú Dhabí a bude závodit ve F2.

„Jsem nadšený, že jsem se stal oficiálním testovacím jezdcem Williamsu,“ řekl Nissany.

„Jedná se také o mezník pro motorsport v Izraeli. Když jsem v prosinci testoval s týmem v Abú Dhabí, okamžitě jsem se v autě i v týmu cítil pohodlně.“

„Ponořím se plně do Williamsu a zkušenost, kterou letos získám, bude neocenitelná. Těším se na začátek a to jak na trati, tak mimo ni.“

„Je mi potěšením přivítat Roye ve Williamsu v roli našeho oficiálního testovacího jezdce,“ uvedla šéfka týmu Claire Williamsová.

„Roy vloni v testech po Abú Dhabí předvedl své schopnosti a my jsme byli ohromeni tím, co dokázal v krátkém čase udělat.“

Nissany závodil v letech 2015 až 2016 v sérii formule V8 3.5, ve které vyhrál několik závodů. Zkoušel to také v evropské formuli 3, kde skončil na celkovém 22., respektive 17. místě. Naposledy pak závodil ve F2 za tým Campos v roce 2018. Sezónu nedokončil a během 20 závodů získal jediný bod. 

Roy Nissany je synem testovacího jezdce Minardi Chanocha Nissanyho. 

Foto: Williams

Další článek: Už si neskočí. Leclerc přiznal, že Ferrari nebylo nadšené jeho skokem z letadla

19:30 | Týmy musí měnit cestovní plány. Kvůli koronaviru nelze cestovat přes Hongkong a Singapur.
17:07 | Důsledek koronaviru: DTM přesouvá testy z Monzy na Hockehneim.
26. února | Sophia Floersch bude závodit ve F3 za tým Campos.
26. února | Vietnam podle Auto Motor und Sport zakázal vstup Italům na své území. Bahrajn zase zakazuje vstup těm, kteří přicestovali přes Dubaj či Singapur. Problém pro F1? Zatím nevíme.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února Kubica (1:16.942)
27. února Vettel (1:16.841)
28. února 09.00–18.00