Rovněž Ferrari zvažovalo start z boxů

Fernando Alonso po kvalifikaci přiznal, že Ferrari vážně uvažovalo o nasazení šestého dílu pohonné jednotky a tím pádem startu z boxů do Velké ceny USA v Austinu.
Rovněž Ferrari zvažovalo start z boxů


Podle Alonsa je Ferrari v podobné pozici jako Red Bull se Sebastianem Vettelem, který zítra bude na startu v boxové uličce. Na rozdíl od Red Bullu by však Ferrari mělo zvládnout dokončit sezónu bez nutnosti použít šestý díl pohonné jednotky.

„Kvůli motoru jsme pár desetin ztráceli, protože po poruše motoru v Monze jsme trochu omezeni,” řekl Alonso. „Minulý týden jsme probírali, jestli nasadit šestý motor a startovat z boxové uličky jako Red Bull, nebo použít starý motor s menším množstvím výkonu, se kterým bychom se alespoň nemuseli probojovávat pořadím. Zvolili jsme druhou možnost, takže nám tady možná chybí trochu výkonnost.”

Na dotaz Autosportu, zda podle něj dokáže odjet zbývající tři závody bez nutnosti nasazení šesté pohonné jednotky, Alonso řekl, že je to pro Ferrari prioritou.

„Když to zvládneme tady a v Brazílii, tak nesmíme dostat trest v Abú Zabí, protože tam se budou udělovat dvojité body. Zbývá nám jeden lepší motor. Ten musíme nasadit v Abú Zabí, takže tyhle závody zvládneme. Myslím, že to bude v pohodě. Dnes jsme pravděpodobně ztratili kvůli výkonu, stále jsem ale šestým místem na své klasické pozici,” dodal Španěl.

Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen v kvalifikaci obsadil až devátou pozici, díky penalizaci Jensona Buttona za výměnu převodovku si však o místo polepší.

„Chování vozu bylo lepší než včera a byl jsem celkem spokojen s jeho vyvážením, i když se mi stále nepodařilo dát dohromady kolo dost dobré na to, abych byl výše na roštu. Z nějakého důvodu se nám stále nepodařilo vyřešit problém v přední části vozu. Ve všech sektorech trati má vůz tendenci klouzat, což má za následek velkou nedotáčivost. Bohužel je to velmi limitující faktor. Jako vždy ale v zítřejším závodě zkusíme maximum, abychom vytěžili vše z toho, co máme k dispozici,” zhodnotil Räikkönen.

Další článek: Button: Můžeme být relativně spokojeni s tím, kde jsme

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10