Rovněž Ferrari zvažovalo start z boxů

Fernando Alonso po kvalifikaci přiznal, že Ferrari vážně uvažovalo o nasazení šestého dílu pohonné jednotky a tím pádem startu z boxů do Velké ceny USA v Austinu.
Rovněž Ferrari zvažovalo start z boxů


Podle Alonsa je Ferrari v podobné pozici jako Red Bull se Sebastianem Vettelem, který zítra bude na startu v boxové uličce. Na rozdíl od Red Bullu by však Ferrari mělo zvládnout dokončit sezónu bez nutnosti použít šestý díl pohonné jednotky.

„Kvůli motoru jsme pár desetin ztráceli, protože po poruše motoru v Monze jsme trochu omezeni,” řekl Alonso. „Minulý týden jsme probírali, jestli nasadit šestý motor a startovat z boxové uličky jako Red Bull, nebo použít starý motor s menším množstvím výkonu, se kterým bychom se alespoň nemuseli probojovávat pořadím. Zvolili jsme druhou možnost, takže nám tady možná chybí trochu výkonnost.”

Na dotaz Autosportu, zda podle něj dokáže odjet zbývající tři závody bez nutnosti nasazení šesté pohonné jednotky, Alonso řekl, že je to pro Ferrari prioritou.

„Když to zvládneme tady a v Brazílii, tak nesmíme dostat trest v Abú Zabí, protože tam se budou udělovat dvojité body. Zbývá nám jeden lepší motor. Ten musíme nasadit v Abú Zabí, takže tyhle závody zvládneme. Myslím, že to bude v pohodě. Dnes jsme pravděpodobně ztratili kvůli výkonu, stále jsem ale šestým místem na své klasické pozici,” dodal Španěl.

Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen v kvalifikaci obsadil až devátou pozici, díky penalizaci Jensona Buttona za výměnu převodovku si však o místo polepší.

„Chování vozu bylo lepší než včera a byl jsem celkem spokojen s jeho vyvážením, i když se mi stále nepodařilo dát dohromady kolo dost dobré na to, abych byl výše na roštu. Z nějakého důvodu se nám stále nepodařilo vyřešit problém v přední části vozu. Ve všech sektorech trati má vůz tendenci klouzat, což má za následek velkou nedotáčivost. Bohužel je to velmi limitující faktor. Jako vždy ale v zítřejším závodě zkusíme maximum, abychom vytěžili vše z toho, co máme k dispozici,” zhodnotil Räikkönen.

Další článek: Button: Můžeme být relativně spokojeni s tím, kde jsme

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.