Rostoucí forma AlphaTauri nás znepokojuje, přiznává Albon | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Rostoucí forma AlphaTauri nás znepokojuje, přiznává Albon

Williams zatím drží v Poháru konstruktérů sedmou pozici. Podle Alexandera Albona si britský tým nicméně musí dávat pozor na AlphaTauri.

Williams po 16 z 22 závodů okupuje v Poháru konstruktérů s 21 body sedmou pozici. Oproti ročníku 2022 jde o velký posun, když za celou loňskou sezonu organizace z Grove získala osm bodů a mezi konstruktéry skončila na posledním desátém místě.

Ačkoliv se náskok před konkurencí může zdát jako relativně pohodlný, každému z trojlístku Haas (12 bodů), Alfa Romeo (10) a AlphaTauri (5) může stačit jeden povedený závod k tomu, aby Williams dohnal či dokonce přeskočil.

Pilot Williamsu Alexander Albon má v tomto ohledu respekt před AlphaTauri. Italský tým je sice poslední, ale po nasazení technických novinek ukázal v posledních dvou závodech slušnou rychlost – i když ji zatím nedokázal přetavit ve větší výsledkový průlom. Například v Japonsku to bylo dáno i špatnou strategií, takže příště může být všechno jinak.

„Byli rychlí už v Singapuru a budou na tom dobře i v dalších závodech. Myslím, že udělali velký krok, což je trochu znepokojující,“ přiznal Albon, kterého cituje Autosport.

Podobný názor jako Albon sdílí i inženýr Williamsu Dave Robson.

„Myslím si, že by pro nás mohlo být zajímavé Vegas, protože se tam pojede poprvé. Jinak bych ale řekl, že bude těžké získávat body, vzhledem k tomu, jak na tom je nyní AlphaTauri.“

Doporučujeme

Články odjinud