Rossiho se ujmul Team Lotus

Malajsijský tým nově rozjíždí vlastní program na podporu talentovaných závodníků, Rossi je mezi jeho svěřenci vůbec nejstarším.
Rossiho se ujmul Team Lotus

Malajsijský tým svůj program (vedený bývalým pilotem F1 Alexem Yoongem) oficiálně zahájil dnes ve městě Putrajaya. Prvními sedmi piloty, které se Lotus rozhodl podporovat, jsou Alexander Rossi, Tanart Sathienthirakul, Max Parry, Max Klinkby-Silver, Weiron Tan, Senna Iriawan a Daim Hishammudin.

Američan Alexander Rossi je ve svých devatenácti letech nejstarším z této skupiny. Jmenovaní mladíci se mohou těšit pomoci se sponzoringem, konzultacím jezdeckého stylu i fyzické přípravy. Zároveň budou mít k dispozici náhled fungování týmu formule 1.

"Alexander je nejvyspělejším z našich závodníků. Má mnoho zkušeností z vysokých formulových sérií. My u AirAsia Team Lotus do něho vkládáme velká očekávání, která potvrzujeme také tím, že se dnes mohl svézt v našem voze formule 1," řekl na Rossiho adresu Alex Yoong.

"Už od raného věku je mým snem dostat se do formule 1. Je to o tvrdé dřině a obětování, ale také je to můj život a svou cestu si užívám, krůček po krůčku. Demonstrační jízdy o tomto víkendu jsou druhou příležitostí, kdy se můžu posadit za volant vozu formule 1. Chtěl bych týmu poděkovat za šanci, kterou mi dal," řekl Rossi. Ten v loňské sezoně závodil za tým ART v sérii GP3 a obsadil celkové čtvrté místo. Letos bude závodit ve formuli Renault.

Další článek: Lauda: Pohyblivá křídla jsou hloupý nápad

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.