Rossi zajel v závěru testu čas, jenž by znamenal první startovní řadu

Motocyklový šampión Valentino Rossi se v závěru druhého dne testů soustředil na dosažení nejlepšího času a uspěl, s 1:21,900 by se na startu GP Španělska 2008 postavil do první řady.

"Poslední tři čtvrtě hodiny jsme si nechali pro ´útok´ na nejlepší čas s malým množstvím paliva a novými pneumatikami," přiznal Rossi. "Za takový čas bych býval dal cokoliv."

Ital testoval s Ferrari F2008 obutém do pneumatik GP2. I když ve voze formule 1 neseděl poprvé, na katalánském okruhu se cítil lépe než na domácím Mugellu v listopadu 2008.

"Je to tu zábavnější, protože je to trochu snadnější," řekl. "Mugello vyžaduje větší úsilí, ale tahle trať je skutečně nádherná, na motorce i v autě. I když musím říct, že zatáčka 10 je trochu těsná (v ní se Rossi několikrát dostal do smyku) a brzdí se mnohem později."

Za dva dny testů najel Rossi více než 600 kilometrů a dosažený pokrok hodnotil pozitivně také Luca Baldisserri. "Vyzkoušeli jsme různá nastavení a hodně se zlepšil," řekl šéfinženýr Scuderie. "To znamená, že se jezdec učí rychle a má prostor pro další zlepšení."

Na závěr Rossi poděkoval Ferrari a především Stefanu Domenicalimu a Lucovi di Montezemolovi za tento test. Byl to dárek za devátý titul mistra světa na dvou kolech.

Fotogalerii z testu si můžete prohlédnout ZDE.

Další článek: Sen o titulu je blíž než kdy předtím, věří Barrichello

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...