Rossi věří, že v F1 ještě dostane šanci

Alexander Rossi sice pro letošní rok nezískal sedačku u Manoru, nevzdává se však nadějí, že v budoucnu ještě ve formuli 1 bude závodit.
Rossi věří, že v F1 ještě dostane šanci

Jako týmového kolegu pro loňského šampiona DTM Pascala Wehrleina si Manor vybral indonéského pilota Ria Haryanta.

„Nejsou tu (ve F1) žádné volné závodní sedačky, ve formuli 1 jsem ale už dost dlouho na to, abych věřil, že si zasloužím být na startovním roštu,“ řekl Rossi pro Motorsport.com.

„Pokusím se nechat si letos otevřené dveře a zkusím něco získat do budoucna. Stále se zaměřuji na F1, ačkoliv pro letošek jsem v ní skončil. Potřebuji ale závodit a zůstat konkurenceschopný.“

Rossiho vztahy s Manorem nicméně zůstaly dobré, i přesto, že se britský tým nakonec rozhodl dát přednost Haryantovi.

„Stále velmi úzce jednáme o budoucnosti. Náš vztah je silný a já tyto lidi plně respektuji. Bylo to docela zklamání, že jsem nezískal sedačku po tom, čeho jsme dosáhli v roce 2015. Zdálo se, že to jde docela dobře a všichni vypadali, že jsou s výsledkem spokojeni. Proto jsem si myslel, že jsem v dobré pozici, ve sportu to tak ale vždy nefunguje.“

Rossi by tak pro letošní rok mohl zamířit například do IndyCar, případně do Mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA WEC.

„Potřebuji tento rok závodit a budu letos závodit. Kde? To sám zatím nevím.“

„Nemám problém závodit na oválech, když se taková příležitost naskytne. Stejně jako kdekoliv jinde budu muset projít procesem učení, z oválů ale nemám strach.“

„Měli jsme už několik jednání, sledujeme ale i možnosti v jiných sériích, jako WEC. Díváme se na všechny příležitosti.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Technická analýza vozu Ferrari SF16-H
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00