Rossi si na tréninkovou jízdu bude muset počkat do Kanady

Záložní jezdec Caterhamu Alexander Rossi prozradil, že podle nejnovějšího plánu by měl do vozu usednout v pátek před Grand Prix Kanady.
Rossi si na tréninkovou jízdu bude muset počkat do Kanady

Po Maovi, který se svezl doma v Číně, měl Rossi jezdit v Bahrajnu, ale Caterham se rozhodl povolat Kovalainena, aby pomohl s vývojem. Američan si musí počkat.

"Během víkendů, ve kterých nebudu mít GP2, samozřejmě budu chtít řídit formuli 1 v pátečních volných trénincích, začne to v Montrealu," uvedl pro Espn. "Kromě něj bych měl jezdit alespoň ještě jednou, možná i víckrát, ale těžko říct, jak to přesně bude, protože ve formuli 1 nikdy jistě nevíte, dokud nesedíte ve voze. Ať už se stane cokoliv, čím více času trávíte ve voze F1, tím lépe."

I když si během posledního závodního víkendu nemohl zajezdit, potěšilo ho, jak se Caterham dokázal zlepšit.

"Dobrá zpráva z týmu formule 1 je, že jsme v Bahrajnu pokročili s výkonností. Abych byl upřímný, tak se podle mě všem trochu ulevilo, protože jsme předtím měli pár úprav, které jsme nasadili a odstranili, protože nepřinesly výsledky, které jsme všichni očekávali."

"Skutečnost, že jsme v Bahrajnu udělali malý krok vpřed, všechny povzbudila. V Barceloně budeme mít další díly, v dalších závodech další, i když musíme počítat s tím, co udělají ostatní."

Další článek: Po roční přestávce bere Sutil formuli 1 už jen jako práci