Rossi si dal za cíl postavit se příští rok na start domácí GP USA

Alexander Rossi navštívil místo výstavby okruhu v Austinu, kde se v roce 2012 uskuteční návrat formule 1 do USA. Deklaroval při tom úmysl vstoupit do královny motorsportu.
Rossi si dal za cíl postavit se příští rok na start domácí GP USA

"Všichni vědí, že k nám přijde velký závod a velká událost," komentoval Rossi svoji návštěvu v Austinu. "Vzhledem ke zdejší profesionalitě ve vztahu k formuli 1 je zřejmé, že se závod v roce 2012 uskuteční."

"Budu tvrdě pracovat na tom, abych získal příležitost reprezentovat Ameriku a postavil se na startovní rošt formule 1 2012. Ale teď jsem soustředěný na rok 2011 a Světovou sérii Renault s Fortecem Motorsports."

Pokud Sergio Pérez vydrží ve formuli 1 i v příštím roce, mají pořadatelé GP USA o zájem postaráno, protože mexická komunita je ve Spojených státech početná a navíc z Mexika to není do Austinu daleko. Mít na roštu amerického jezdce by ale samozřejmě bylo ještě lepší.

"Sleduji Alexanderovu kariéru a bylo by skvělé pro formuli 1 a americký motorsport, kdybychom ho viděli ve voze F1 v zahajovací Grand Prix USA. Budeme ho podporovat v letošním šampionátu formule Renault a doufat, že ho tu uvidíme v roce 2012," dodal šéf americké GP Bruce Knox.

Devatenáctiletý Rossi je jednou z největších nadějí amerického motorsportu. V monopostech odjel během své kariéry už 121 závodů a v roce 2009 dokonce získal superlicenci díky testům pro BMW Sauber. Loni jezdil pro tým ART Grand Prix v GP3 a v šampionátu obsadil čtvrté místo.

Diskuze (26) Další článek: Ford vyřešil spor s Ferrari o značku F150 dohodou
15:54 | HWA bude spolupracovat ve F2 s týmem Arden. Šance pro juniory Mercedesu...
20. ledna | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.
20. ledna | odkaz
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.