Rossi se připravoval v Maranellu na svou jízdu v F1

Valentino Rossi navštívil Maranello, aby se tam připravil na další z řady svých testů v monopostu formule 1. V rámci přípravy se projel v modelu 458 Italia.

Devítinásobný šampion projevil sám přání o jízdu ve formuli poté, co si ji vyzkoušel už v letech 2006 a 2008, také ve ferrari. Tentokrát se ale bude muset Rossi smířit se starším šasi s ohledem na velké omezení testů. Schumacher či Massa si vloni vyzkoušeli F2007, tedy dva roky starý model.

Do monopostu se Rossi posadí v Barceloně 20. a 21. ledna. Jízda je odměnou za další získaný titul v Mistrovství světa silničních motocyklů 2009.

V rámci příprav se Rossi posadil do silničního Ferrari 458 Italia (následovník F430) s motorem o výkonu 560 koní (420 kW) na okruhu ve Fioranu. Poté v Maranellu absolvoval několik pracovních setkání s inženýry a posadil se do simulátoru F1.

Na další fotografie z Rossiho příprav klikněte sem.

Další článek: Lotus 99 Honda V6 Turbo

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.