Rossi je spokojen se svými pěti závody

Pro Alexandera Rossiho skončila letošní sezóna dříve, než pro jeho kolegy. Vrací se totiž dle plánu do GP2. Se svým vystoupením je spokojen.
Rossi je spokojen se svými pěti závody

Rossi bude tento víkend závodit v GP2, kde si chce zajistit druhé místo. Třetí Rio Haryanto na něj ztrácí 43,5 bodů, takže je v poměrně dobré pozici.

Tento víkend se jede v Bahrajnu mimořádný závod, který je součástí šestihodinovky WEC a je náhradou za zrušené Německo. Závody se pojedou trochu netypicky v pátek a v sobotu. Posledním víkendem pak bude Abú Dhabí. Do kokpitu Manoru se proto vrátí Roberto Merhi.

V Manoru nemohl Rossi zajet zrovna dobré výsledky. Jeho největším soupeřem tak byl o něco málo zkušenější Will Stevens.

„Brazílie pro mě nebyla dobrá, abych byl upřímný,“ řekl Rossi pro AutoWeek. „Ale když se podíváte na těch pět (závodů), které jsem absolvoval, tak jsem ho porážel v kvalifikaci i v závodech. Co se týče soubojů, tak je to 3:2 v kvalifikaci a 4:1 v závodech. Myslím, že jsem odvedl dobrou práci. Jsem spokojen s tím, jak to dopadlo.“

Rossi si v Rusku odskočil do GP2. Změna vozů ale prý těžká nebyla.

„Nebylo to tak zlé. Rusko byl pro nás docela úspěšný víkend. V konečném důsledku jsou výkony těchto vozů velmi podobné. Jsou tam některé věci v oblasti jízdních stylů, které jsou trochu jinak, ale nebyl to šok, pokud jde o čas na kolo.“

Rossi by samozřejmě rád zůstal v Manoru i příští rok. Tým sice prožívá turbulentní období, ale pokud zůstane v F1, měl by mít převodovku Williamsu a motor Mercedes.

„Myslím, že bez ohledu na tento balíček tam bude více kluků, kteří se chtějí dostat do některé ze dvou sedaček. Samozřejmě bych byl rád toho součástí, protože to bude pro tým velký krok vpřed.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (3) Další článek: Adrian Newey by měl působit ve formuli 3
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00