Rossi je spokojen se svými pěti závody

Pro Alexandera Rossiho skončila letošní sezóna dříve, než pro jeho kolegy. Vrací se totiž dle plánu do GP2. Se svým vystoupením je spokojen.
Rossi je spokojen se svými pěti závody

Rossi bude tento víkend závodit v GP2, kde si chce zajistit druhé místo. Třetí Rio Haryanto na něj ztrácí 43,5 bodů, takže je v poměrně dobré pozici.

Tento víkend se jede v Bahrajnu mimořádný závod, který je součástí šestihodinovky WEC a je náhradou za zrušené Německo. Závody se pojedou trochu netypicky v pátek a v sobotu. Posledním víkendem pak bude Abú Dhabí. Do kokpitu Manoru se proto vrátí Roberto Merhi.

V Manoru nemohl Rossi zajet zrovna dobré výsledky. Jeho největším soupeřem tak byl o něco málo zkušenější Will Stevens.

„Brazílie pro mě nebyla dobrá, abych byl upřímný,“ řekl Rossi pro AutoWeek. „Ale když se podíváte na těch pět (závodů), které jsem absolvoval, tak jsem ho porážel v kvalifikaci i v závodech. Co se týče soubojů, tak je to 3:2 v kvalifikaci a 4:1 v závodech. Myslím, že jsem odvedl dobrou práci. Jsem spokojen s tím, jak to dopadlo.“

Rossi si v Rusku odskočil do GP2. Změna vozů ale prý těžká nebyla.

„Nebylo to tak zlé. Rusko byl pro nás docela úspěšný víkend. V konečném důsledku jsou výkony těchto vozů velmi podobné. Jsou tam některé věci v oblasti jízdních stylů, které jsou trochu jinak, ale nebyl to šok, pokud jde o čas na kolo.“

Rossi by samozřejmě rád zůstal v Manoru i příští rok. Tým sice prožívá turbulentní období, ale pokud zůstane v F1, měl by mít převodovku Williamsu a motor Mercedes.

„Myslím, že bez ohledu na tento balíček tam bude více kluků, kteří se chtějí dostat do některé ze dvou sedaček. Samozřejmě bych byl rád toho součástí, protože to bude pro tým velký krok vpřed.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Adrian Newey by měl působit ve formuli 3

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.