Rossi je spokojen se svými pěti závody

Pro Alexandera Rossiho skončila letošní sezóna dříve, než pro jeho kolegy. Vrací se totiž dle plánu do GP2. Se svým vystoupením je spokojen.
Rossi je spokojen se svými pěti závody

Rossi bude tento víkend závodit v GP2, kde si chce zajistit druhé místo. Třetí Rio Haryanto na něj ztrácí 43,5 bodů, takže je v poměrně dobré pozici.

Tento víkend se jede v Bahrajnu mimořádný závod, který je součástí šestihodinovky WEC a je náhradou za zrušené Německo. Závody se pojedou trochu netypicky v pátek a v sobotu. Posledním víkendem pak bude Abú Dhabí. Do kokpitu Manoru se proto vrátí Roberto Merhi.

V Manoru nemohl Rossi zajet zrovna dobré výsledky. Jeho největším soupeřem tak byl o něco málo zkušenější Will Stevens.

„Brazílie pro mě nebyla dobrá, abych byl upřímný,“ řekl Rossi pro AutoWeek. „Ale když se podíváte na těch pět (závodů), které jsem absolvoval, tak jsem ho porážel v kvalifikaci i v závodech. Co se týče soubojů, tak je to 3:2 v kvalifikaci a 4:1 v závodech. Myslím, že jsem odvedl dobrou práci. Jsem spokojen s tím, jak to dopadlo.“

Rossi si v Rusku odskočil do GP2. Změna vozů ale prý těžká nebyla.

„Nebylo to tak zlé. Rusko byl pro nás docela úspěšný víkend. V konečném důsledku jsou výkony těchto vozů velmi podobné. Jsou tam některé věci v oblasti jízdních stylů, které jsou trochu jinak, ale nebyl to šok, pokud jde o čas na kolo.“

Rossi by samozřejmě rád zůstal v Manoru i příští rok. Tým sice prožívá turbulentní období, ale pokud zůstane v F1, měl by mít převodovku Williamsu a motor Mercedes.

„Myslím, že bez ohledu na tento balíček tam bude více kluků, kteří se chtějí dostat do některé ze dvou sedaček. Samozřejmě bych byl rád toho součástí, protože to bude pro tým velký krok vpřed.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Adrian Newey by měl působit ve formuli 3

22:39 | Týmové rádio Ferrari v průběhu kvalifikace: Inženýr: 20 zpráv Vettel: 0 slov
20:29 | Carlos Sainz poděkoval týmu. Po výměně komponent PJ se podařilo vyřešit problém s přehříváním.
19:56 | Sean Gelael na konci závodu F2 zastavil. Nyní vyšla zpráva, že byl převezen do nemocnice na preventivní prohlídku. Důvod není znám... že by horko?
17:52 | Několik safety carů a závod F2 vyhrál Nobuharu Macušita po startu z 18. místa.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:16.785)
2. trénink Hamilton (1:16.883)
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:17.222)
Kvalifikace Hamilton (1:15.548)
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10