Ross Brawn počítá s účastí v šampionátu formule 1 2010

Pokud se ale spory nevyřeší, zvládl by závodění i v jiné sérii.
Ross Brawn se po odchodu Hondy ocitl se svými lidmi v roli malého nezávislého týmu, přesto drží s automobilkami. Je přesvědčen, že příští rok všichni nastoupí společně ve formuli 1 a založení nové závodní série nepodporuje. I když by se jí v krajním případě účastnil.

"Jsem o ní pevně přesvědčen," řekl o účasti ve F1 Brawn pro AP. "A je třeba podle toho plánovat. V plánech nemůžete počítat s ničím jiným."

"Nemůžeme nechat tento spor, aby ovlivnil naše vývojové a závodní plány. Nepodporuji alternativní závodní sérii, ale pokud by tu byla, tak s vozy podobnými těm, na kterých teď pracujeme, u kterých by se (během závodů) netankovalo palivo."

Podle Brawna se formule 1 musí v každém případě ze současné krize poučit a platí to pro všechny strany. Klíčová je dohoda o způsobu vedení formule 1 v budoucnosti, aby se podobným sporům zabránilo.

K důvodům, proč tým neopustil po vzoru Williamsu a Force India řady Asociace týmů formule 1, Brawn uvedl: "FOTA Brawn GP podporuje. Ve formuli 1 jsme díky podpoře, které se nám dostalo, především od McLarenu a Mercedesu, a nabídkám pomoci od Ferrari."

"Takže chceme tuto skupinu podporovat v hledání řešení. Jako malý a nezávislý tým vyvažujeme skupinu automobilek, které chtějí malé nezávislé týmy podporovat. Takže jako skupina držíme spolu a můžeme mít vyvážený přístup k tomu, co je třeba udělat. Není to asociace automobilek, je to asociace týmů formule 1. Proto zůstáváme ve FOTA. Věříme v zásady FOTA a jako členové FOTA můžeme mít vliv na hledání správných řešení."
Další článek: Konkurence nespí, bude těžké se posunout vpřed, říká Alonso

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00