Ross Brawn má dveře k návratu do Ferrari otevřené

Brawn po sezoně pravděpodobně odejde od Mercedesu a čile se spekuluje, kam zamíří. Současný šéf týmu Stefano Domenicali by neměl problém uvolnit mu své místo.
Ross Brawn má dveře k návratu do Ferrari otevřené

Mercedes si sice stojí pevně za svým a opakuje, že rozhodnutí o složení vedení týmu padne až po sezoně, stále silněji však převažují názory, že Ross Brawn v příštím roce pro Stříbrné šípy pracovat nebude. V pátek byl na Interlagosu spařen v motorhomu Ferrari, což posílilo diskuze o tom, že by britský inženýr mohl opět spojit síly s italskou stájí.

Současný šéf Ferrari Stefano Domenicali chápe, že se období bez titulu velmi protahuje a chápe, že může dojít k personálním změnám. Sám však nechtěl komentovat, zda je Brawnův příchod skutečně na spadnutí.

"Mým hlavním zájmem je, aby Ferrari znovu vítězilo. V posledních čtyřech letech to mohlo být v souboji s Red Bullem klidně 2:2. Různé detaily však zapříčinily, že jsme prohráli 4:0. Na jednu stranu je to frustrující, na druhou ale i motivující. Vidíte díky tomu, že když dáte dohromady ty správné detaily, můžete snáze dosáhnout vašich snů. I já mám nad sebou lidi, na kterých závisí konečné rozhodnutí. Není to ale problém, ze všeho nejdůležitější totiž je, aby Ferrari ve formuli 1 znovu udávalo tempo. 

Nemůžu vám na otázku (zda se Brawn vrátí do Ferrari a zaujme Domenicaliho místo - pozn. redakce) přímo odpovědět. Ať už bych řekl cokoliv, budou z toho všude palcové titulky. Rosse velice respektuji, jako přítele i jako profesionála. Počkejme a uvidíme," citovala Domenicaliho televize Sky Sports.

Ferrari hodlá být na sezonu 2014 patřičně připraveno a přichystalo sérii návratů. Fernanda Alonsa ve druhém monopostu doplní Kimi Räikkönen. Na voze pro příští rok pracuje kromě Pata Frye a Roryho Byrna také James Allison, který již v minulosti pro Ferrari rovněž pracoval. Brawn u Scuderie působil v sezonách 1997-2006. Jednalo se o nejúspěšnější éru Ferrari, ve které maranellští vyhráli šest Pohárů konstruktérů v řadě (1999-2004) a také pět jezdeckých titulů (2000-2004).

Další článek: Ruský zázrak Daniil Kvjat ukazuje, že je na skok do F1 připraven