Roscoe: Pes, který vydělává 700 dolarů denně a Hamilton z něj ze zdravotních důvodů udělal vegana

Pes Lewise Hamiltona, buldok jménem Roscoe, se stal během probíhajícího víkendu Velké ceny Velké Británie formule 1 středem pozornosti.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Roscoe: Pes, který vydělává 700 dolarů denně a Hamilton z něj ze zdravotních důvodů udělal vegana | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Roscoe se čas od času objeví po Hamiltonově boku v paddocku během velkých cen formule 1. Nyní jej Hamilton přivezl i na svůj domácí závod na britském Silverstonu.

Dalo by se říct, že Roscoe je celebritou. Modelingem si vydělává 700 dolarů denně, je na veganské stravě a populární je i na sociálních sítích. Na Instagramu má téměř půl milionu sledujících.

„Roscoe je teď součástí modelingové agentury a má konkurzy. Postaví se konkurenci 10 až 15 různých buldoků, jelikož potřebují buldoka pro svůj produkt,“ řekl Hamilton pro Silver Arrows.

„Dostává 700 dolarů denně. Je to směšné, a dostane svou odměnu, miluje to.“

A stejně jako sedminásobný mistr světa Hamilton je i Roscoe veganem.

„Celý život jedl normální krmivo pro psy, stejně jako jídla s masem. Vždy velmi špatně dýchal. Kvůli tomu nikdy nebyl schopen chodit příliš dlouho a bolely ho klouby. Měl také kožní alergie.

„V roce 2020 jsem se rozhodl přeorientovat jej na veganskou stravu. Změnilo to jeho život. Nyní nemá žádné problémy s dechem. Už nemá stažené hrdlo, nepřehřívá se jako předtím a rád běhá. Nemá ani žádné problémy s alergiemi.

„Je znovu jako štěně! Bylo úžasné sledovat tyto změny Roscoa a jsem tak vděčný, že se o to mohu podělit.“

Další článek: První pole position pro Sainze a další fotografie ze soboty před GP Velké Británie 2022