Rosbergovy manévry z Bahrajnu vyžadují upřesnění pravidel, míní jezdci

Stewardi v Bahrajnu nikoho nepotrestali za incident, jenž se odehrál mezi Rosbergem a Hamiltonem, což je podle jezdců problém, který je třeba vysvětlit.
Rosbergovy manévry z Bahrajnu vyžadují upřesnění pravidel, míní jezdci

Rosberg se během závodu ocitl v souboji s Lewisem Hamiltonem, při kterém jezdec McLarenu opustil ve třetí zatáčce trať. K podobné situaci došlo, když Rosberg bojoval s Alonsem.

Stewardi po závodě nikoho nepotrestali s vysvětlením, že Hamilton a Alonso nebyli se svými vozy vedle Rosberga, tudíž nebylo možné hovořit o vytlačování z tratě, více zde.

Podle jezdců ale v tom případě nastává jiný problém, protože Hamilton po vyjetí mimo trať Rosberga hned před další zatáčkou předjel. A jakmile jezdec vyjede mimo trať, nesmí toho využít pro získání výhody.

"Problém je ten, že pokud Nico nebyl potrestán za vytlačení mimo trať, znamená to, že Lewis předjel mimo trať," poznamenal Jenson Button. "Jeden z nich měl dostat trest, zatímco oba z toho vyvázli bez úhony. Těžko říct, kde je ta hranice."

Mark Webber dodal: "Byl jsem překvapený, že si Lewis mohl ponechat svoji pozici. Sice to určitě nebylo tak, že by Lewis chtěl sám od sebe vyjet mimo trať, ale nakonec ten manévr zůstal platný. Jsem si jistý, že si o tom promluvíme na setkání jezdců."

Hamilton pochopitelně odmítá, že by si trest zasloužil on za předjetí mimo trať. "Hodně lidí se k tomu vyjádřilo, ale jen já a Nico víme, co přesně se stalo. Záběry ukazují tu situaci zepředu a nedá se snadno říct, co přesně se stalo, jestli jsem byl vedle něj nebo ne."

"Ale stewardi udělali správné rozhodnutí a snad si tento víkend vyjasníme pravidla. Došlo by k tomu, kdyby tam byla tráva nebo zeď? Asi ne. Kdyby tam byla, bylo by to zajímavé."

Diskuzím na toto téma se nebrání ani Rosberg. "Bylo to tvrdé, ale férové a v souladu s pravidly. Nemyslím, že jsem své kolegy ohrozil. Ale potřebujeme si o tom promluvit, protože měli pocit, že jsem je ohrozil, což jsem samozřejmě úmyslně neudělal. Je těžké to ošetřit pravidly, ale můžeme se na to podívat, aby bylo přesně dáno, kdy musíte nechat místo."

Další článek: Schumacher: Nejsem frustrován, jen chci veřejnou diskuzi o pneumatikách