Rosbergovy japonské patálie: promění třetí pole position ve vítězství?

Potřetí za sebou bude stát Nico Rosberg v Suzuce na pole position. Předešlé dva pokusy ve vítězství přeměnit nedokázal.
Rosbergovy japonské patálie: promění třetí pole position ve vítězství?

Rosberg získal pole position ale za sebou bude mít Lewise Hamiltona. Ferrari v Suzuce tak trochu překvapilo samo sebe. V závodním režimu se ale Toto Wolff stále obává spíše Red Bullu.

Předešlé dva pokusy v Japonsku Rosberg do vítězného konce nedotáhl. Vloni to mezi ním a Hamiltonem bylo v kvalifikaci také velmi těsné – 0,076 s. Start závodu Rosbergovi nevyšel. Už před první zatáčkou byl Hamilton vedle něj, Rosberg pak trochu vyjel mimo trať a propadl se až za Vettela a Bottase na čtvrté místo. Nakonec se dokázal propracovat zpět alespoň na druhé místo.

V souboji jezdců Mercedesu už třetím rokem hrají klíčovou roli dvě fáze: kvalifikace a start. Na samotné trati se po prvním kole příliš často nepředjíždějí.

Deštivé Japonsko 2014 ale bylo jednou z výjimek. Start a úvod závodu byl ovlivněn deštěm. Rosberg sice vedl, ale Hamilton se v pozdější fázi závodu na konci cílové rovinky před Rosberga dostal.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Tipující favorizují na vítězství v Japonsku Hamiltona

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.