Rosbergovy japonské patálie: promění třetí pole position ve vítězství?

Potřetí za sebou bude stát Nico Rosberg v Suzuce na pole position. Předešlé dva pokusy ve vítězství přeměnit nedokázal.
Rosbergovy japonské patálie: promění třetí pole position ve vítězství?

Rosberg získal pole position ale za sebou bude mít Lewise Hamiltona. Ferrari v Suzuce tak trochu překvapilo samo sebe. V závodním režimu se ale Toto Wolff stále obává spíše Red Bullu.

Předešlé dva pokusy v Japonsku Rosberg do vítězného konce nedotáhl. Vloni to mezi ním a Hamiltonem bylo v kvalifikaci také velmi těsné – 0,076 s. Start závodu Rosbergovi nevyšel. Už před první zatáčkou byl Hamilton vedle něj, Rosberg pak trochu vyjel mimo trať a propadl se až za Vettela a Bottase na čtvrté místo. Nakonec se dokázal propracovat zpět alespoň na druhé místo.

V souboji jezdců Mercedesu už třetím rokem hrají klíčovou roli dvě fáze: kvalifikace a start. Na samotné trati se po prvním kole příliš často nepředjíždějí.

Deštivé Japonsko 2014 ale bylo jednou z výjimek. Start a úvod závodu byl ovlivněn deštěm. Rosberg sice vedl, ale Hamilton se v pozdější fázi závodu na konci cílové rovinky před Rosberga dostal.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Tipující favorizují na vítězství v Japonsku Hamiltona

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen