Rosbergovi současná role pneumatik plně vyhovuje

Vítěz letošní Velké ceny Číny si z nevyzpytatelnosti závodů nic nedělá a myslí si, že Pirelli významně napomáhá atraktivitě letošní sezony.
Rosbergovi současná role pneumatik plně vyhovuje

Napínavost a zábavnost závodů v sezoně 2012 zřejmě nikdo nezpochybňuje. Za jeden z hlavních faktorů se v tomto ohledu považují pneumatiky Pirelli, které letos hrají ještě výraznější roli než loni. Na to už se názory v paddocku rozcházejí, v poslední době se kupříkladu čile diskutovalo o výhradách Michaela Schumachera vůči nové specifikaci obutí. Schumacherův kolega Nico Rosberg má pro Pirelli naopak slova chvály.

"Letos jsme svědky toho, že rozličné podmínky na trati, rozdílné okruhy a teploty sedí vždy někomu jinému. Pro inženýry je to veliká výzva, snaží se pochopit, jak přesně pneumatiky fungují a pokouší se vůz vyvinout tak, aby mu seděly. Tuto sezonu je to klíč k úspěchu, a tak se velice snažíme, abychom této problematice porozuměli dříve než ostatní. Osobně si myslím, že je to pro formuli 1 skvělé. Ve čtyřech závodech jsme měli čtyři různé vítěze. Ani jsme nemohli doufat v nic lepšího, pneumatiky se rychle opotřebovávají, často se předjíždí a závody jsou vskutku vzrušující.

Myslím, že se v poslední době docela hodně zlepšujeme. V Austrálii jsme byli dost vzadu. V Bahrajnu, kde byly podmínky zatím nejtěžší, jsme na tom byli o dost lépe, pohybovali jsme se na úrovni Ferrari a McLarenu. Jdeme tedy správným směrem. V Číně jsme dokonce měli vůbec nejrychlejší vůz, vyvíjíme se rychle," řekl Rosberg optimisticky.

V Austrálii a Malajsii se Rosbergovi nedařilo a na body nedosáhl. Chuť si ale spravil vítězstvím v Číně a pátým místem v Bahrajnu. S pětatřiceti body na kontě momentálně zaujímá šesté místo v šampionátu. 

Další článek: Máme čtvrtletní zpoždění, přiznává de la Rosa