Rosbergovi k předjetí Hamiltona chybělo jediné kolo

Nico Rosberg věří, že by bývalo stačilo jediné kolo navíc, aby se v závěru Velké ceny Španělska dostal k útoku na týmového kolegu Lewise Hamiltona.
Rosbergovi k předjetí Hamiltona chybělo jediné kolo

Britský závodník vybojoval čtvrté vítězství v řadě za sebou, když odolal tlaku Nika Rosberga, který jej v posledních kolech závodu na čerstvějších a měkčích pneumatikách stahoval.

Na otázku, kolik kol k útoku ještě potřeboval, Němec odpověděl: "Myslím, že jedno, abych pravdu řekl. Mohl jsem ho prohnat. Nebyl jsem dost blízko, ale jedno kolo navíc a byl bych. Jsem trochu zklamaný."

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Část viny za svou prohru Rosberg připisuje nepovedenému startu: "Start byl bohužel špatný. Je to trochu slabina, kterou teď mám. Tři špatné starty v řadě za sebou a to se mi vymstilo. Není to dobré, musíme na tom zapracovat."

Rosberg v závěru zvolil opačnou strategii než Hamilton, když v prostředním stintu nasadil tvrdé pneumatiky, na konci se tak těšil výkonnostní výhodě těch měkčích. Taktika byla podle Němce správná, na předjetí Hamiltona však potřeboval více času.

"Závodní rychlost byla dobrá, nejlepší bylo prohodit strategii a to vyšlo perfektně," řekl Rosberg. "Na téhle trati je ale vážně těžké přiblížit se jezdci před sebou. Dostal jsem se blízko a v desáté zatáčce posledního kola jsem mohl zkusit kamikaze manévr, jenže to by nevyšlo, takže to nemělo smysl.

Lewis odváděl po celý víkend skvělou práci a byl o kousek vpředu, ale pořád je spousta pozitiv, která si mohu odnést. Mám plnou motivaci získat ten kousek navíc a příště ho překonat, možné to je."

První vítězství Hamiltona na Katalánském okruhu 

Rosbergův týmový kolega teprve při osmém startu přidal Katalánský okruh mezi své vítězné, v cíli však stoprocentně nadšený nebyl.

"Nico dnes odvedl fantastickou práci, byl velice rychlý," pochválil parťáka Hamilton. "Já měl problémy udržet ho za sebou a byl jsem vděčný za to, že se to povedlo.

Myslím, že mám v příštích několika týdnech co dělat, v Monaku jsme se loni trápili a trápili jsme se i tady. Musím přijít na to, kde ztrácím čas a aplikovat to na příští závod.

V žádném případě to pro mě není snadné, pořád mě Nico ohromně prohání. Nikdy bych si nepředstavil, že vyhraju čtyřikrát..."

Šéf Mercedesu Toto Wolff měl v cíli radost z projevu svých závodníků: „Tohle bylo fantastické odpoledne pro celý sport. Máme dva neuvěřitelné jezdce, kteří jsou schopni bojovat do poslední zatáčky posledního kola, aby dosáhli úspěchu. Dnes tomu tak bylo znovu a oni byli neuvěřitelně vyrovnaní, přestože v závodě jeli jiné strategie.”

Svou pochvalu připojil technický ředitel Paddy Lowe: „Lewis i Nico předvedli skvělou jízdu a rozdíl 0,6 sekundy po 66 kolech závodění naplno mluví za vše.”

Diskuze (31) Další článek: Neděle v číslech: zastávky v boxech a nejrychlejší kola
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30