Rosbergovi dělá problémy v novém voze brzdění

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn vysvětlil, proč se Nico Rosberg v úvodu sezóny trochu trápí, a dodal, že svému mladšímu jezdci stále plně důvěřuje.
Rosbergovi dělá problémy v novém voze brzdění

Rosberg byl od začátku partnerství s Michaelem Schumacherem lepším jezdcem, alespoň co se výsledků v šampionátu týče. Navrch měl především v kvalifikacích, ale letos se karta obrátila a tým vede Schumacher.

Co je příčinou Rosbergových potíží, vysvětlil Ross Brawn. "Jsou tu jisté rozdíly v tom, jak vůz reaguje při brzdění, a to je to, co mu dělá problémy. V posledním závodě měl problémy s probrzděnou pneumatikou, v tom předchozím myslím také. Takže jde o tento konkrétní problém při brzdění, co mu dělá potíže."

Inženýři Mercedesu se samozřejmě snaží Rosbergovi pomoci změnami v nastavení. Podle Brawna je po dvou závodech příliš brzy na hodnocení jezdců či dokonce tvrzení, že Rosberg výkonnostně nestačí.

Šéf Mercedesu věří, že Rosbergovi také pomůže, až se mu bude znovu dařit v kvalifikacích. "Je dobrý v maximálním využívání potenciálu vozu a možná při tom zašel trochu za hranu. Je na nás, abychom auto vylepšili a pomohli mu s tím," dodal.

Další článek: Ferrari pořád těžko hledá optimální nastavení