Rosbergova rychlost Hamiltona asi trochu překvapila, míní Wolff

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff se domnívá, že ač říká opak, Hamilton zřejmě nečekal, že bude čelit tak rychlému Rosbergovi.
Rosbergova rychlost Hamiltona asi trochu překvapila, míní Wolff

Hamilton má stále potíže se sžít s vozem a po Monaku měl pocit, že potřebuje znovu získat nejen sebedůvěru, ale i důvěru týmu. Wolff to vidí jinak.

"Nemyslím, že bychom mu nevěřili," řekl. "Možná ho trochu překvapila Nicova rychlost. Nebyla vždy úplně zřejmá při srovnání s Michaelem a za jeho působení u Williamsu."

"Teď dokázal, že je opravdu rychlý, a to bylo pro Lewise překvapením. Ale nemyslím, že je to skutečný problém. Viděli jsme, že byl v Kanadě velmi silný, byl na cestě za pole position, než v posledním sektoru, kde bylo hodně mokro, probrzdil. Myslím, že od Lewise uvidíme skvělé závody, o tom nepochybuji."

Wolff zároveň odmítl, že by Hamiltonovy potíže mohly jakkoliv souviset s větší volností, kterou nabyl u Mercedesu.

"Určitě je to tu jiné než u McLarenu. Snažíme se mu dát svobodu, ale nemyslím, že to je důvod, proč neměl výsledky podle svých očekávání, i když naplnil ta naše," vysvětloval. "Nicovi se teď daří. Ukázal, že je top člověk a top jezdec, pro náš tým je to ta nejlepší situace."

"Asi se to vyváží, z jedné strany a pak z druhé strany. Ale nemyslím, že by tu v tuto chvíli byl nějaký konkrétní důvod pro konstatování, že má problém, nebo že se hodně trápí. Také je to pro něj teprve začátek, u týmu pravě začal, zatímco Nico je tu pár let."

Hamiltonovým největším problémem jsou podle jeho slov brzdy. "Brzdové systémy jsou poměrně komplexní, takže na tom pracujeme," komentoval šéf týmu Ross Brawn. "Jsou to všechno celkem jednoduché a prosté věci."

"Myslím, že je to dost subtilní. Brzdy fungují dobře, ale nemá v nich přesně ten cit, který chce."

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - telemetrie

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00