Rosbergova rychlost Hamiltona asi trochu překvapila, míní Wolff

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff se domnívá, že ač říká opak, Hamilton zřejmě nečekal, že bude čelit tak rychlému Rosbergovi.
Rosbergova rychlost Hamiltona asi trochu překvapila, míní Wolff

Hamilton má stále potíže se sžít s vozem a po Monaku měl pocit, že potřebuje znovu získat nejen sebedůvěru, ale i důvěru týmu. Wolff to vidí jinak.

"Nemyslím, že bychom mu nevěřili," řekl. "Možná ho trochu překvapila Nicova rychlost. Nebyla vždy úplně zřejmá při srovnání s Michaelem a za jeho působení u Williamsu."

"Teď dokázal, že je opravdu rychlý, a to bylo pro Lewise překvapením. Ale nemyslím, že je to skutečný problém. Viděli jsme, že byl v Kanadě velmi silný, byl na cestě za pole position, než v posledním sektoru, kde bylo hodně mokro, probrzdil. Myslím, že od Lewise uvidíme skvělé závody, o tom nepochybuji."

Wolff zároveň odmítl, že by Hamiltonovy potíže mohly jakkoliv souviset s větší volností, kterou nabyl u Mercedesu.

"Určitě je to tu jiné než u McLarenu. Snažíme se mu dát svobodu, ale nemyslím, že to je důvod, proč neměl výsledky podle svých očekávání, i když naplnil ta naše," vysvětloval. "Nicovi se teď daří. Ukázal, že je top člověk a top jezdec, pro náš tým je to ta nejlepší situace."

"Asi se to vyváží, z jedné strany a pak z druhé strany. Ale nemyslím, že by tu v tuto chvíli byl nějaký konkrétní důvod pro konstatování, že má problém, nebo že se hodně trápí. Také je to pro něj teprve začátek, u týmu pravě začal, zatímco Nico je tu pár let."

Hamiltonovým největším problémem jsou podle jeho slov brzdy. "Brzdové systémy jsou poměrně komplexní, takže na tom pracujeme," komentoval šéf týmu Ross Brawn. "Jsou to všechno celkem jednoduché a prosté věci."

"Myslím, že je to dost subtilní. Brzdy fungují dobře, ale nemá v nich přesně ten cit, který chce."

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - telemetrie

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon