Rosberga šesté místo těší, věřil si ale na víc

Nakadžima letos poprvé postoupil do první desítky.

Williams v Monaku příjemně překvapil - po trénincích obvykle pro jeho fanoušky přichází ošklivé vystřízlivění, dnes však tak razantní propad nenastal - Nico Rosberg obsadil v kvalifikaci šesté místo, do třetí části se dostal i Kazuki Nakadžima, který skončil desátý.

"První dvě části kvalifikace byly fajn, nebyl jsem ale úplně spokojený s tou třetí. Doufal jsem v lepší pozici, než šesté místo. V posledním kole jsem měl určité problémy s vyvážením vozu a také s provozem. Dopadlo to jak to dopadlo, teď nám nezbývá nic jiného, než plně využít naší výchozí pozici. Máme pořád šanci na úspěšný závod, pořád věřím tomu, že je možné všechno," nechal se slyšet Rosberg.

Kazukimu Nakadžimovi v poslední části kvalifikace již nezbývaly žádné měkké pneumatiky, proto do ní nastoupil s odlišnou strategií pro závod než jeho týmový kolega.

"Byla to povedená kvalifikace, letos poprvé jsem se dostal do první desítky, proto týmu děkuji, že mi připravil tak dobré auto. Těší mě, že se mi podařilo získat umístění v první desítce, kvalifikace je zde totiž extrémně důležitá. Okruh je také velice náročný. Věřím, že se nám závod povede a dokážeme vylepšit naše dosavadní výsledky," řekl Nakadžima.

Diskuze (2) Další článek: Vozy BMW Sauber měly potíže s přilnavostí a vyvážením
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10