Rosberga brzdily potíže s palivem, přesto je čtvrtý

„Je to skvělý výsledek a my si ho zasloužili,“ říká Michael.
Klepněte pro větší obrázekNico Rosberg dnes v Německu dojel na senzačním čtvrtém místě. Startoval při tom až patnáctý poté, co ho v kvalifikaci zaskočil déšť. „Upřímně, nečekal jsem to,“ řekl Rosberg.

Pilot Williamsu se během úvodního kola prokousal na deváté místo. Přestože startoval nejtěžší ze všech, zvládl pak udržet krok s ostatními. Také díky tomu, že celé pole ze třetího místa brzdil Heikki Kovalainen.

„Navíc jsem řešil problém s palivovým systémem, takže to byl dost rušný závod. O to je ten výsledek lepší,“ poznamenal Rosberg.

„K oběma zastávkám musel dřív. Od prvního pitstopu až do konce závodu vezl o patnáct kilo paliva víc (než normálně), to dělá o půl sekundy horší čas na kolo,“ vysvětlil technický ředitel týmu Sam Michael. „Čtvrté místo je skvělý výsledek a my si ho zasloužili,“ dodal.

Z Rosbergova nejhoršího kvalifikačního výsledku sezony se tak vyklubal nejlepší letošní výsledek v závodě. Blonďatý Němec ale míří ještě výš. „Myslím, že se na stupně vítězů podíváme velmi brzy. Jdeme si za tím. Říkal jsem to už na Silverstonu a dnešek byl taky velice dobrý,“ poznamenal Rosberg.

Jeho kolega Kazuki Nakadžima dojel dvanáctý, bez bodu. Podle Michaela nebyl nikdy ve správný čas na správném místě a uvízl v provozu.
Další článek: Auto vypadá dobře, ale výsledek je spíš zklamání, zní od Renaultu

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00