Rosberg zvýšil náskok, Hamilton však po stíhací jízdě pustil pouze sedm bodů

Nico Rosberg byl nadšený z vítězství z téměř domácí Velké ceny Rakouska. Podařilo se mu totiž dosáhnout hlavního cíle - zvýšit náskok v čele šampionátu.
Rosberg zvýšil náskok, Hamilton však po stíhací jízdě pustil pouze sedm bodů

Tohle byl úžasný víkend. Bylo skvělé vrátit se zpátky do Rakouska, mně to připadalo skoro jako na domácím závodě v Německu! Tohle je skvělá trať s úžasnými fanoušky a pro nás nakonec také skvělým výsledkem. 

Musím poděkovat týmu za skvělé auto a perfektní strategii. Zvolili jsme agresivní cestu s brzkou zastávkou, abychom se tak dostali před Williams a to se docela povedlo. Museli jsme hlídat brzdy, což byl po celý závod velký úkol.

I mně to vyšlo perfektně. Do víkendu jsem vstupoval s cílem zvýšit svůj náskok v šampionátu, což se mi povedlo. Můžu tak být před dalším domácím závodem pro náš tým na Silverstonu docela klidný.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Týmový kolega Lewis Hamilton po zpackané kvalifikace přistupoval k závodu jako k minimalizaci škod, za druhé místo tak nakonec byl rád.

„Po tom, co se stalo včera v kvalifikaci, byl pro mě dnešek o mazání ztrát, takže jsem za druhé místo šťastný, jak jen můžu být. Po celý víkend bylo auto rychlé, ale já nebyl schopen toho využít, takže získat druhé místo ze špatného víkendu je docela dobré, řekl bych.

Měl jsem raketový start, to je něco, na čem jsme celý rok tvrdě pracovali a byl to jeden z nejlepších startů, které jsem kdy měl. Nikdy nenaplánujete, co se stane, mně se ale podařilo dostat vůz na všechna správná místa a do konce prvního kola vyšplhat na čtvrté místo.

Dnes jsme se hodně starali o brzdy, protože jsem po většinu závodu jel v provozu a nejdůležitější bylo dovézt auto do cíle. Strategie mi ale vyšla velice dobře a já se dostal na druhé místo, pak jsem se pokusil tlačit na Nika, jenže on neudělal žádnou chybu a já neměl šanci ho předjet.“

Technický ředitel Mercedesu Paddy Lowe doplnil: „Dnes jsme se probudili s tím, že je před námi velký úkol vzhledem k našim kvalifikačním pozicím. Čekala nás spousta práce na strategii, abychom dostali obě auta dopředu. Oba jezdci skvěle odstartovali a odjeli dobré první kolo, zejména Lewis, což znamenalo, že jsme po prvním kole drželi třetí a čtvrté místo. Skončit tam, kde jsme dnes skončili, je výsledkem dobré práce celého týmu.“

Diskuze (17) Další článek: Vettel unikl penalizaci
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018