Rosberg zváží přestup, pokud se Mercedes nezlepší v dohledné době

Nico Rosberg nepochybuje, že Mercedes GP jednoho dne dosáhne na vrchol formule 1. Ovšem neví kdy a vítězit by chtěl co nejdříve.
Rosberg zváží přestup, pokud se Mercedes nezlepší v dohledné době

"Ano, stoprocentně," odpověděl Rosberg na otázku Autosportu, zda je přesvědčený, že Mercedes uspěje. "Přesvědčení o tom můžou být všichni. No tak, máme Mercedes-Benz, Rosse Brawna a hodně šikovných a kompetentních lidí, kteří spolupracují. Je prostě fakt, že tento tým bude úspěšný, všichni s tím budou souhlasit. Není důvod, proč by tomu tak nebylo. Ale velká otázka je, kdy? V současnosti to vypadá, že to chvíli potrvá, to je jisté. Ale Mercedes má velké nasazení."

Kariéra žádného jezdce ovšem není nekonečná, takže Rosberg nemůže na mistrovskou techniku čekat věčně. Zatím je ale trpělivý. "V mé současné situaci určitě. Ale nechci hledět do příliš daleké budoucnosti. V tuto chvíli jsem v silné pozici. Uvidím. Fakt je, že chci vyhrávat závody, ale zároveň se v tomto týmu cítím velmi dobře. Musím sám posoudit, jak pravděpodobné je, že tento tým bude brzy vyhrávat závody."

Rosberg pravidelně poráží Michaela Schumachera, a nejen proto se nemusí bát, že by si případně nenašel místo jinde. "Samozřejmě je tu zájem ostatních top týmů, což je určitě dobré pro moji kariéru," přiznal. "Ale tím to v tuto chvíli končí. Nic víc v tom není."

Přestup v budoucnu ovšem vyloučený není, vše bude záležet na konkurenceschopnosti Mercedesu. "Dalším krokem v mé kariéře je být ve voze, se kterým budu moci vyhrávat závody v ne příliš vzdálené budoucnosti, ať už ten krok bude obnášet cokoliv," dodal.

Další článek: FIA představila detaily nových šestiválcových motorů

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.