Rosberg znovu první, Hamiltona potkal stejný problém jako v Číně

Nico Rosberg zopakoval svou pole position z Číny také v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Ruska. Pomohl mu k tomu také druhý pilot Mercedesu Lewis Hamilton, který kvůli technickému problému vůbec nenastoupil do třetí části kvalifikace.
Rosberg znovu první, Hamiltona potkal stejný problém jako v Číně

Dvě druhá místa a nyní dvě pole position v řadě. Taková je dosavadní bilance Rosberga v letošních kvalifikacích.

„Ostatní měli trochu smůly, díky čemuž to dnes bylo jednodušší. Závod F1 ale nikdy není snadný, stále jsou tam soupeři,“ řekl Rosberg. „Zítra se budu muset soustředit a odvést dobrou práci.“

Od Q2 byl podle Rosberga jeho mercedes "úžasný" a zdálo se, že ve druhém pokusu v Q3 na superměkké sadě ještě vylepší svůj čas, jenže ve 13. zatáčce probrzdil.

„Soustředil jsem se jen na sebe. Cítil jsem se skvěle a šlo to opravdu hladce,“ řekl. „Byl jsem si jistý, že (kolo v Q3) stačilo (na pole position). Věděl jsem, že ferrari jsou docela daleko, a že Lewis nemohl nastoupit. Byl jsem si jistý, že to bude stačit a jsem rád, že to stačilo!“

Hamiltona odstavila technika

Hamiltonovi ve voze na konci druhé části kvalifikace selhal MGU-H. Brit sice postoupil do Q3, v ní však vůbec nevyjel a kvalifikoval se tak na desátou pozici. Jeho místo na startu však ještě není jisté, jelikož je možné, že se Mercedes rozhodne vyměnit před zítřejším závodem pohonnou jednotku.

Brit po kvalifikaci potvrdil, že jej dnes potkal stejný problém jako před 14 dni v Číně.

„Šlo o druhý motor (v sezóně), který byl z minulého závodu,“ potvrdil Hamilton. „Byl to stejný problém jako v posledním závodě.“

„Na konci Q2 jsem ještě vyjel, abych zajel kolo, a, stejně jako v Číně, jsem ztratil veškerý výkon.“

V Číně Hamilton po startu z poslední pozice dojel na sedmé pozici. Pro závod v Soči má stejné cíle - získat co nejvíce příček.

„Budu se jen snažit vylepšit pozici, ze které zítra budu startovat. Nic s tím (problémy) nemůžu dělat. Nikdy se ale nevzdávám.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Také Renault již použil jeden vývojový žeton

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10