Rosberg znovu první, Hamiltona potkal stejný problém jako v Číně

Nico Rosberg zopakoval svou pole position z Číny také v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Ruska. Pomohl mu k tomu také druhý pilot Mercedesu Lewis Hamilton, který kvůli technickému problému vůbec nenastoupil do třetí části kvalifikace.
Rosberg znovu první, Hamiltona potkal stejný problém jako v Číně

Dvě druhá místa a nyní dvě pole position v řadě. Taková je dosavadní bilance Rosberga v letošních kvalifikacích.

„Ostatní měli trochu smůly, díky čemuž to dnes bylo jednodušší. Závod F1 ale nikdy není snadný, stále jsou tam soupeři,“ řekl Rosberg. „Zítra se budu muset soustředit a odvést dobrou práci.“

Od Q2 byl podle Rosberga jeho mercedes "úžasný" a zdálo se, že ve druhém pokusu v Q3 na superměkké sadě ještě vylepší svůj čas, jenže ve 13. zatáčce probrzdil.

„Soustředil jsem se jen na sebe. Cítil jsem se skvěle a šlo to opravdu hladce,“ řekl. „Byl jsem si jistý, že (kolo v Q3) stačilo (na pole position). Věděl jsem, že ferrari jsou docela daleko, a že Lewis nemohl nastoupit. Byl jsem si jistý, že to bude stačit a jsem rád, že to stačilo!“

Hamiltona odstavila technika

Hamiltonovi ve voze na konci druhé části kvalifikace selhal MGU-H. Brit sice postoupil do Q3, v ní však vůbec nevyjel a kvalifikoval se tak na desátou pozici. Jeho místo na startu však ještě není jisté, jelikož je možné, že se Mercedes rozhodne vyměnit před zítřejším závodem pohonnou jednotku.

Brit po kvalifikaci potvrdil, že jej dnes potkal stejný problém jako před 14 dni v Číně.

„Šlo o druhý motor (v sezóně), který byl z minulého závodu,“ potvrdil Hamilton. „Byl to stejný problém jako v posledním závodě.“

„Na konci Q2 jsem ještě vyjel, abych zajel kolo, a, stejně jako v Číně, jsem ztratil veškerý výkon.“

V Číně Hamilton po startu z poslední pozice dojel na sedmé pozici. Pro závod v Soči má stejné cíle - získat co nejvíce příček.

„Budu se jen snažit vylepšit pozici, ze které zítra budu startovat. Nic s tím (problémy) nemůžu dělat. Nikdy se ale nevzdávám.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Také Renault již použil jeden vývojový žeton

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00