Rosberg získal desátou letošní pole position

Nico Rosberg navázal na nejrychlejší časy ve všech třech trénincích a vyhrál také kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie. Svého týmového kolegu Lewise Hamiltona však porazil pouze o 0,033 s.
Rosberg získal desátou letošní pole position

Němec, který před posledními dvěma závody ztrácí v průběžném pořadí na Hamiltona 24 bodů, vybojoval na Interlagosu svou desátou letošní pole position.

„Skvělá práce to bude jen v případě, že to vyjde i zítra,” řekl Rosberg. „Až do teď to šlo dobře, pro zítra jsem na nejlepší možné pozici, potřebuji to ale zvládnout i v závodě. Adrenalin, napětí, vzrušení, to všechno ve mně pořád je. Příliš se to nemění. Jdu do toho a snažím se po celou dobu zůstat optimistou.”

„Z Austinu jsem si vzal ponaučení, vím, co musím udělat lépe, takže z tohoto pohledu se na zítřek těším.”

Hamilton je o tomto víkendu zatím mužem druhých míst, když ve všech trénincích i kvalifikaci v Brazílii nestačil na svého týmového kolegu. V kvalifikaci přitom zatím nejtěsnějším rozdílem.

„Byla to skvělá zábava,” pochvaluje si Hamilton. „Nico zajel skvělé kolo. Myslím, že jsem ztratil čas v desáté a možná i v první zatáčce. Bylo ale úžasné vyjíždět ven a bojovat, o tom by kvalifikace měla být. Být navíc tak blízko je opravdu vzrušující, doufám, že si to všichni užili.”

„Zítra nás čeká dlouhý závod a mělo by to být opravdu zajímavé se všemi těmi zastávkami v boxech. Chci vyhrát jako nikdy jiný.”

Další článek: GP Brazílie: V kvalifikaci nepřišel déšť ani zaváhání Rosberga

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10