Rosberg: "Williams si zasloužil lepší umístění."

Páté místo se dá přesto považovat za úspěch.

Tým Franka Williamse pokračuje v zlepšujících se výkonech. Potvrdil to i na své domácí trati, kde měl Nico Rosberg v určitou chvíli i reálnou šanci na pozici na stupních vítězů. Nakonec se musel spokojet s pátým místem. Kazukimu Nakadžimovi se tolik nedařilo a po povedené kvalifikaci dojel až na jedenáctém místě.

"Není to moc dobrý pocit, když vidíte, jak se k vám o jeden a půl vteřiny za kolo přibližuje bílý vůz Jensona Buttona. Vím ale, že se na této trati velice obtížně předjíždí. On navíc také nemá ve voze KERS, takže mi šlo hlavně o to, abych se vyvaroval chyb, což za normálních okolností není zas tak těžké.

Závod nebyl špatný, výsledek těší mě i celý tým. Přesto si myslím, že jsme si zasloužili lepší pozici. Problémem byl Barrichello, který byl v prostředku závodu velice pomalý. Nějakou dobu jsem byl za ním zakleslý a to mě stálo pozici ve prospěch Felipeho. Čtvrté místo jinak bylo jisté, pódium navíc bylo na dohled. Byl to hezký pocit.

S formou celého týmu jsem velice potěšen. Naši lidé odvádí ve vývoji vozu skvělou práci, dokáží ho zlepšovat rychleji než mnoho větších týmů, což je velice dobré. Výsledky jejich práce si moc užívám. Už se těším na další závod v Německu, který bude mým domácím," řekl Nico Rosberg.

Kazuki Nakadžima do závodu nastoupil s velmi lehkým vozem, což se ukázalo být jako nešikovné rozhodnutí.

"Výsledek není ideální. Start mi vyšel a čekal jsem, že mám před sebou povedený závod. Před mou první zastávkou mě však zbrzdilo auto přede mnou. Pak už bylo velice těžké držet se soupeřů vpředu," řekl Nakadžima.

Další článek: Barrichello míní, že Red Bull byl dnes prakticky neporazitelný

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00