Rosberg viní z kolize v posledním kole Hamiltona

Souboj o vítězství ve Velké ceně Rakouska mezi jezdci Mercedesu vyvrcholil v posledním kole jejich vzájemnou kolizí.
Rosberg viní z kolize v posledním kole Hamiltona

Lewis Hamilton v posledních kolech závodu na Red Bull Ringu stahoval lídra závodu Rosberga a v posledním kole na něj v zatáčce Remus vnější stopou zaútočil. Rosberg, který se potýkal s problémy s brzdami, však do zatáčky nezatočil a mezi oběma piloty došlo ke kontaktu.

Rosberg si následně poškodil přední křídlo a ještě před cílem se před něj dostali Max Verstappen a Kimi Räikkönen. Rosberg dojel na čtvrtém místě.

„Byl jsem v zatáčce trochu široký, ale to je v pořádku, protože jsem na vnitřní stopě, já to určuji,“ prohlásil po závodě Rosberg. „Byl jsem velmi překvapen, že Lewis zatočil a způsobil kolizi. Bojovali jsme spolu, já se trochu trápil se svými brzdami, protože ty byly v závěru přehřáté. Odcházely mi taky pneumatiky, což dalo Lewisovi šanci.“

„Byl jsem nicméně přesvědčen o tom, že jsem to mohl ubránit a dovézt to domů. Byl jsem na vnitřku, v dobré pozici. Někdy je tenhle sport neuvěřitelný.“

Rosberg je za kolizi vyšetřován sportovními komisaři.

„Ještě jsem nepřemýšlel nad tím, co řeknu komisařům. Zatím jsem se na to zpětně nedíval. Teď jsem jen frustrovaný z toho, co se stalo a že jsem takhle přišel o vítězství.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kvjat odstartuje do GP Rakouska z boxů

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10