Rosberg věří, že dnešní body nebyly ojedinělé

Williams nyní patří do první osmičky.

Grand Prix Turecka rozhodně patří k těm povedenějším závodům týmu Williams v sezoně 2009. Nico Rosberg byl za páté místo odměněn pěti body. Kazuki Nakadžima dojel dvanáctý.

"Mám z pátého místa radost, je to dobrý výsledek. Skvěle mi vyšel start, proto děkuji svým mechanikům, že mi připravili vůz přesně podle mých představ. V prvním kole jsem se posunul o čtyři místa. Pak jsem se snažil předjet Trulliho. Myslím, že jsem na to měl, protože jsem nejel špatně, ale měl rychlejší vůz. Doufám, že si tuto formu udržíme a budeme bodovat ve všech závodech. Momentálně mohu říct, že máme na to, abychom se pořád pohybovali v první osmičce," řekl spokojený Rosberg.

Spokojený byl i Kazuki Nakadžima, jehož ale při zastávce v boxech potkal malý problém, když se zasekla matice na levém předním kole Japoncova vozu.

"Dobře jsem odstartoval, první kolo se mi povedlo. Vše šlo dobře až do druhé zastávky v boxech. Škoda toho, co se tam přihodilo. Jinak to mohl být nejlepší závod v mé kariéře. Byli jsme konkurenceschopní, auto fungovalo správně a i strategie byla dobře připravená. Dovolilo mi to na trati porazit Räikkönena a Alonsa. Musíme se jen poučit z chyby v boxech a doufat v lepší výsledek v příštím závodě," řekl Nakadžima.

Další článek: Byli jsme pořád o krok napřed, říká Button

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.